Roland Garros. Nadal i Djoković grają dalej, Roddick za burtą. WYNIKI

Rozstawiony z numerem drugim Hiszpan Rafael Nadal pokonał Australijczyka Lleytona Hewitta 6:3, 6:4, 6:3 i awansował do czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa w Paryżu (z pulą nagród 16,807 mln euro). W trzeciej rundzie singli z turniejem pożegnał się rozstawiony z numerem szóstym Andy Roddick.

Nadal walczy o piąty triumf w Paryżu. Rekordem w tej kategorii może się pochwalić słynny Bjorn Borg, który wygrał sześć razy.

Z turniejem pożegnał się rozstawiony z numerem szóstym Amerykanin Andy Roddick, który przegrał z Rosjaninem Teimurazem Gabaszwilim 4:6, 4:6, 2:6. Odpadł również Hiszpan David Ferrer (nr 9.) - przegrał z Austriakiem Juergenem Melzerem 4:6, 0:6, 6:7 (1-7).

W rywalizacji kobiet triumfatorka French Open w 2002 roku i liderka rankingu WTA Amerykanka Serena Williams zwyciężyła Rosjankę Anastazję Pawliuczenkową 6:1, 1:6, 6:2. Swój pojedynek przegrała faworytka gospodarzy Aravane Rezai. Jej pojedynek z Rosjanką Nadią Pietrową dzień wcześniej był przerwany przy stanie7-7 w trzecim secie z powodu zbyt późnej godziny i braku odpowiedniego oświetlenia. Ostatecznie decydujący set skończył się wynikiem 10-8 dla Rosjanki.

Po dwóch setach przerwano mecz Justine Henin z Marią Szarapową. Belgijka wygrała pierwszego seta do dwóch, ale drugiego przegrała do trzech. Później zapadły ciemności i mecz dokończą w niedzielę.

Agnieszka Radwańska w parze z Marią Kirilenko pokonały 6:1, 5:7, 6:3 parę Petra Kvitova, Stefanie Voegele. W deblu do drugiej rundy awansowali Łukasz Kubot i Oliver Marach.

Wyniki sobotnich meczów turnieju mężczyzn:

Teimuraz Gabaszwili (Rosja) - Andy Roddick (USA, 6) 6:4, 6:4, 6:2

Novak Djoković (Serbia, 3) - Victor Hanescu (Rumunia, 31) 6:3, 3:6, 6:3, 6:2

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Leyton Hewitt (Australia, 28) 6:3, 6:4, 6:3

Fernando Verdasco (Hiszpania, 7) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 30) 2:6, 6:3, 6:3 7:6 (7-1)

Jurgen Melzer (Austria, 22) - David Ferrer (Hiszpania, 9) 6:4, 6:0, 7:6 (7-1)

Robby Ginepri (USA) - Juan Carlos Ferrero (Hiszpania, 16) 7:5, 6:3, 3:6, 2:6, 6:4

Thomaz Bellucci (Brazylia, 24) - Ivan Ljubicić (Chorwacja, 14) 7:6 (7-4), 6:2, 6:4

Jarosława Szwedowa (Kazachstan) - Arisa Klejbanowa (Rosja, 28) 6:2, 4:6, 6:0

Jelena Jankovic (Serbia, 4) - Alona Bondarenko (Ukraina, 27) 6:4, 7:6 (7-3)

Justin Henin (Belgia) - Maria Szarapowa (Rosja) 6:2, 3:6 - mecz przerwany z powodu zapadających ciemności.

Wyniki ciekawszych meczów debla i miksta:

Marcelo Melo, Bruno Soares (Brazylia) - Mike Bryan, Bob Bryan (USA, 1) 6:3, 7:6 (8-6)

Oliver Marach, Łukasz Kubot (Austria, Polska, 6) - Thiemo de Bakker, Rogier Wassen (Holandia) 6:4, 6:3

Agnieszka Radwańska, Maria Kirilenko (Polska, Rosja, 11) - Petra Kvitova, Stefanie Voegele (Czechy, Szwajcaria) 6:1, 5:7, 6:3

Tathiana Garbin, Marcin Matkowski (Włochy, Polska) - Bethanie Mattek-Sands, Mark Knowles (USA, Bahamy, 4) 7:6 (7-4), 6:1

Julian Knowle, Jarosława Szwedowa (Austria, Kazachstan) - Zi Yan, Mariusz Fyrstenberg (Chiny, Polska, 8) 6:4, 6:4

Specjalny tenisowy serwis o turnieju na kortach Rolanda Garrosa ?