Roland Garros. Angelique Kerber odpadła w 1. rundzie!

Niemka Angelique Kerber odpadła z French Open już w pierwszej rundzie! Od zawodniczki rozstawionej z numerem 3. niespodziewanie lepsza okazała się Kiki Bertens (2:6, 6:3, 3:6), która zajmuje 58. miejsce w rankingu WTA.

To największa niespodzianka tegorocznego turnieju. Mistrzyni Australian Open nie poradziła sobie z 24-letnią Kiką Bertens. To jeden z największych sukcesów Holenderki w tym sezonie.

Już pierwszy set miał nieoczekiwany przebieg. Kerber przegrała swoje pierwsze podanie i obudziła się dopiero przy stanie 0-3. To był jednak jednorazowy zryw, bo Niemka mieszkająca w Polsce łatwo oddała seta.

W drugim udało się jej wygrać 6:3, ale w decydującym powtórzyła się historia z pierwszego. Bertens popełniała mniej błędów i cały czas prowadziła. Przy stanie 3:0 dla Bertnes, Niemka poprosiła o przerwę medyczną ze względu na kłopoty z lewym barkiem. Zeszła nawet do szatni, a na jej twarzy widoczny był grymas bólu. Po powrocie na kort - mimo walki (obroniła dwa meczbole) - nie była już w stanie odwrócić losów tej odsłony i całego pojedynku. Z awansu do drugiej rundy cieszyła się 58. w rankingu WTA Holenderka, która w sobotę zwyciężyła w turnieju w Norymberdze. Kerber po największym sukcesie w karierze, jakim był triumf w Melbourne, nie miała dobrej passy. Zanotowała kilka słabszych startów. Nieco lepiej poszło jej w Miami i Charleston, gdzie dotarła do półfinału. Pod koniec kwietnia wygrała imprezę na kortach ziemnych w Stuttgarcie, ale w Rzymie i Madrycie zaliczyła porażki w pierwszych meczach. W Paryżu jej najlepszym wynikiem jest ćwierćfinał z 2012 roku. W poprzednim sezonie odpadła w trzeciej rundzie.