Roland Garros. Agnieszka Radwańska i Magda Linette poznały rywalki

Agnieszka Radwańska (WTA 2) zagra z Serbką Bojaną Jovanovski (WTA 122) w I rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Druga z Polek Magda Linette (WTA 86) trafiła na Szwedkę Johanę Larsson (WTA 59).
Będzie to drugie spotkanie Radwańskiej i Jovanovski. Poprzednie także miało miejsce w Paryżu, w I rundzie w 2012 roku. Polka wygrała wówczas 6:1, 6:0.

Jovanovski specjalizuje się w grze na nawierzchni twardej. Grała na niej w pięciu finałach turniejów WTA, z czego wygrała trzy: w Baku w 2012 roku oraz w Taszkiencie i Ningbo w kolejnym sezonie. W sierpniu 2014 roku Serbka była nawet 32. zawodniczką rankingu WTA, ale obecnie jest 122. W tym roku zagrała tylko cztery mecze i wszystkie przegrała, urywając rywalkom w sumie siedem gemów. Ostatni raz na kort wyszła w lutym w Sankt Petersburgu, gdzie uległa 1:6, 2:6 Rosjance Margaricie Gasparian.

Jovanovski w Paryżu zagra po raz szósty. Najlepiej poszło jej w 2013 roku, kiedy odpadła w III rundzie.

W drugiej rundzie Radwańska może zagrać z Ukrainką Łesią Curenko (WTA 41) lub Francuzką Caroline Garcią (WTA 55). Jeśli Polka dojdzie do decydującej fazy turnieju, to w ćwierćfinale może trafić na Rumunkę Simonę Halep (WTA 6), a w półfinale na Hiszpankę Garbine Muguruzę (WTA 4).

Radwańska w Paryżu zagra po raz dziesiąty. Jej najlepszy wynik to ćwierćfinał osiągnięty w 2013 roku. Przed rokiem Polka przegrała już w I rundzie z Niemką Anniką Beck.

Znacznie trudniejszą rywalkę wylosowała Linette. Johana Larsson jedyny turniej wygrała na mączce w 2015 roku w Bastad. Grała tam też w finałach w 2011 i 2013 roku. W październiku 2015 roku była 38. w rankingu WTA, a obecnie zajmuje w nim 59. miejsce. W Rolandzie Garrosie zagra po raz siódmy, najdalej doszła do III rundy (w 2014 roku). W tym sezonie doszła do półfinału w Hobart i w ćwierćfinałach w Acapulco i Rabacie.

Linette w Paryżu zagra po raz drugi. Przed rokiem odpadła po walce w I rundzie, wygrywając seta z wyżej notowaną Włoszką Flavią Pennettą. Jeśli Polka pokona Szwedkę, to w II rundzie może zagrać z Bułgarką Cwetaną Pironkową (WTA 106) lub Włoszką Sarą Errani (WTA 18).

Boska Ana Ivanović, ale to chyba nie ona wypadła najlepiej na tym balu... [ZDJĘCIA]


Czy Radwańska dojdzie po raz pierwszy w karierze do półfinału Rolanda Garrosa?