Roland Garros. Nadal rozbił Murraya

Rozstawiony z jedynką Rafael Nadal pokonał Andy'ego Murraya (ATP 8) 6:3, 6:2, 6:1 w półfinale wielkoszlemowego Rolanda Garrosa.

Tak relacjonowaliśmy gem po gemie

Nadal był zdecydowanym faworytem, ale chyba mało kto stawiał, że poradzi sobie z Brytyjczykiem tak łatwo. Hiszpan nie dał się przełamać ani razu. Zaledwie raz w meczu doszło do gry na przewagi. Większość gemów gładko wygrywał Nadal. W sumie oddał ich rywalowi jedynie sześć.

Mecz trwał zaledwie godzinę i 41 minut. Mniej czasu na korcie w tegorocznym turnieju Nadal spędził jedynie z Serbem Dusanem Lajoviciem, któremu w IV rundzie oddał zaledwie cztery gemy w godzinę i 35 minut.

W finale rywalem Nadala będzie rozstawiony z dwójką Djoković, który we wcześniejszym półfinale pokonał Ernesta Gulbisa, łotewskiego pogromcę Rogera Federera i Tomasa Berdycha. Hiszpan ma szansę na dziewiąte zwycięstwo w Paryżu w dziesiątym starcie.