Roland Garros. Djoković w finale

Rozstawiony z numerem drugim Novak Djoković wygrał z Ernestem Gulbisem 3:1 (6:3, 6:3, 3:6, 6:3) w półfinale turnieju tenisowego na kortach im. Rolanda Garrosa. Serb czwarty raz z rzędu jest się w "czwórce" paryskiej imprezy wielkoszlemowej.

W dwóch pierwszych setach przewaga Djokovica nie podlegała dyskusji, ale w kolejnej do gry wrócił Gulbis. Do połowy czwartej partii Łotysz toczył wyrównaną walkę z wyżej notowanym rywalem.

O tym, że nie wszystko szło po myśli Serba, świadczyć może chociażby fakt, że po jednej z akcji zniszczył rakietę, uderzając nią ze złością o kort. Później jednak przeważyło jego doświadczenie, a do tego przeciwnikowi jakby nieco zabrakło sił.

Było to szóste spotkanie tych zawodników, którzy znają się i przyjaźnią od wielu lat. Po raz piąty lepszy był tenisista z Belgradu. Pierwszy raz zmierzyli się sześć lat temu właśnie podczas French Open. Wówczas także górą był Djoković. Tamten wynik był dotychczas najlepszym osiągnięciem Gulbisa w Wielkim Szlemie.

Wicelider rankingu ATP w finale imprezy na kortach im. Rolanda Garrosa wystąpił już dwa lata temu. Musiał wtedy uznać wyższość Hiszpana Rafaela Nadala.

Serb ma w dorobku sześć triumfów w Wielkim Szlemie. Gdyby udało mu się to w tym roku, stałby się ósmym zawodnikiem w historii, który wygrał każdy z czterech turniejów najwyższej rangi.

Roland Garros i moda: sukienki, tatuaże, fryzury... [ZDJĘCIA]