Roland Garros. W finale Ferrer z Nadalem

Rozstawiony z czwórką David Ferrer pokonał rozstawionego z szóstką Jo-Wilfrieda Tsongę 6:1, 7:6 (7-3), 6:2 w półfinale wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garrosa.

Tak relacjonowaliśmy na żywo

Ferrer dominował od początku meczu. W pierwszym secie rozbił faworyta gospodarzy, który pierwszego gema wygrał przy stanie 5:0.

W drugim secie Tsonga próbował podjąć walkę. Wyszedł na prowadzenie 3:0, a następnie 5:4, ale przegrał po tie-breaku i ostatecznie stracił wiarę w wygraną. W ostatniej partii Ferrer przełamał go, najpierw wychodząc na prowadzanie 3:1, a następnie w ostatnim gemie, kończąc seta wygraną 6:2.

Dla Ferrera to pierwszy finał Rolanda Garrosa i zarazem pierwszy finał wielkoszlemowy w karierze. W niedzielę zagra ze swoim rodakiem, rozstawionym z trójką Rafaelem Nadalem, który po pięciosetowej walce pokonał Serba Novaka Djokovicia.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida