Roland Garros. Szarapowa z Jankovic od 0:6 do półfinału

Maria Szarapowa przegrała pierwszych sześć gemów w ćwierćfinałowym starciu z Jeleną Jankowić, ale wygrała dwa kolejne sety i awansowała do półfinału Rolanda Garrosa. Jej rywalką będzie Wiktoria Azarenka.
Jankovic zaskakująco wygrała pierwszego seta z Szarapową bez straty gema, ale później nie była w stanie przeciwstawić się rywalce. Rosjanka zwyciężyła w drugiej partii 6:4, trzecią wygrała 6:3. To pierwsze zwycięstwo Szarapowej w karierze w meczu, w którym przegrała pierwszego seta 0:6.

- Wiedziałam po pierwszym secie, że coś muszę w swojej grze zmienić. Zapomnieć o tym, co było, i zacząć od nowa. Udało mi się to już w pierwszym gemie drugiego seta, gdy udało mi się ją przełamać - powiedziała Szarapowa.

Rosjanka, która przed rokiem wygrała Rolanda Garrosa i w turnieju jest niepokonana od 15 spotkań, w walce o finał zmierzy się z Białorusinką Wiktorią Azarenką, która wyeliminowała Rosjankę Marię Kirilenko (7:6, 6:3).