Roland Garros. Agnieszka Radwańska w III rundzie. Szybki mecz Polki

Agnieszka Radwańska nie miała żadnych problemów w meczu II rundy tenisowego turnieju Roland Garros. Polka wygrała z Amerykanką Mallory Burdette 6:3, 6:2. Mecz trwał 67 minut. W kolejnym meczu zagra ze zwyciężczynią spotkania Urszula Radwańska - Dinah Pfizenmaier. Relacja z Roland Garros na Sport.pl, transmisje na antenie Eurosportu.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Agnieszka Radwańska w dobrym stylu pokonała Amerykankę Mallory Burdette. Polka była lepsza w każdym elemencie gry.

Pierwszy set był bez historii, za to na początku drugiego było nerwowo. Po dwóch gemach Amerykanka prowadziła 2:0, ale wtedy Radwańska zaczęła więcej biegać i mocniej serwować. W całym meczu popełniła tylko pięć niewymuszonych błędów. Amerykanka za to myliła się seriami i zakończyła spotkanie z 28 niewymuszonymi błędami na koncie. Na linii jej nie szło, próbowała więc gry przy siatce. Z marnym skutkiem.

W kolejnej rundzie Radwańska zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Urszula Radwańska - Dinah Pfizenmaier. Na razie starsza z sióstr Radwańskich nie miała zbyt wymagających rywalek. Z kim by nie zagrała w III rundzie - będzie zdecydowaną faworytką.

W tym roku pierwsze mecze w Paryżu wygrali także Jerzy Janowicz i Michał Przysiężny. Do tej pory szczytem możliwości była trójka reprezentantów w II rundzie - ostatnio w Wimbledonie 2008 (Marta Domachowska i obie Radwańskie) oraz w Wimbledonie 2010 (Łukasz Kubot, Przysiężny, A. Radwańska).