Roland Garros. Federer lepszy od del Potro

Wszystko co najlepsze ma w swoim repertuarze zagrań musiał pokazać Roger Federer, by po ćwierćfinałowym pojedynku z Juanem Martinem del Potro pozostać w paryskim turnieju.
A bynajmniej po pierwszych dwóch setach nie wyglądało na to, że Szwajcar może się wyzbyć kompleksu Argentyńczyka, z którym poniósł jedną ze swoich najbardziej bolesnych porażek - w finale US Open 2009. To del Potro dzielił i rządził na korcie Suzanne Lenglen, a Szwajcar zdawał się być ociężały i nie nadążał za zagraniami rywala. Do czasu

- Bynajmniej to nie była moja taktyka. Po prostu Juan grał tak dobrze w tej fazie meczu, że niewiele mogłem zrobić. Choć tie breaka przegrałem dość pechowo - tłumaczył się Federer na pomeczowej konferencji.

Rzeczywiście już tie break kończący drugi set był niezwykle zacięty, ale jeszcze del Potro zdołał go rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Wszystko odwróciło się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w momencie, gdy Federer przełamał Argentyńczyka na początku trzeciej partii.

- Wiedziałem, że to będzie kluczowy moment - wyznał po meczu Federer. I miał rację. Od momentu uzyskania prowadzenia gra Szwajcara zaczęła się układać coraz lepiej, a rywal słabł w oczach.

Losy meczu odwróciły się w kilkanaście minut i nim kto się obejrzał tenisista wszechczasów, jak zgodnie nazywa się tu Federera zapisał na swoim koncie trzeciego, czwartego i po kolejnych kilkunastu minutach piątego seta.

W nagrodę za takie tempo mógł jeszcze obejrzeć decydujące momenty piątego seta pojedynku Jo-Wilfrieda Tsongi z Novakiem Djokoviciem, który wyłonił jego rywala w półfinale.

W środę w półfinale turnieju mikstowego około godziny 18 Klaudia Jans-Ignacik w parze z Meksykaninem Santiago Gonzalezem zmierzą się z parą rosyjsko-hinduską Jelena Wiesnina i Leander Paes.

Wyniki ćwierćfinałów mężczyzn:

Roger Federer (Szwajcaria, 3) - Juan Martin del Potro (Argentyna, 9) 3:6, 6:7 (4), 6:2, 6:0, 6:3.