French Open. Michaił Jużny napisał na korcie "przepraszam"

Michaił Jużny wzruszył w sobotę kibiców wyryciem w korcie napisu "sorri" po bardzo słabym występie przeciwko Davidowi Ferrerowi.
Rozczarowany i zawstydzony Jużny wygrał tylko sześć piłek - wszystkie przy własnym serwisie - w ciągu pierwszych ośmiu gemów meczu trzeciej rundy z Davidem Ferrerem.

Gdy po pół godziny wygrał wreszcie gema (do zera, na 1:2 w drugim secie), zamiast pójść prosto w kierunku swojego krzesełka, prawym butem napisał na czerwonej cegle wiadomość. Chłopiec od podawania piłek czekał w pogotowiu z ręcznikiem zawodnika, ale widząc, czym zajął się tenisista, wycofał się. Jużny w spokoju kontynuował pisanie.

Kibice wychylali się z trybun, żeby dostrzec, co napisał Rosjanin. Czy było to "hurra", a może "dzięki Bogu"?

Odpowiedź była dużo prostsza.

Jużny napisał po prostu "SORRY", a właściwie "SORRI", czym zasłużył sobie na wielki aplauz ze strony kibiców.

- Chciałem tylko przeprosić kibiców, bo przyszli tu obejrzeć piękny mecz, a ja nie mogłem im tego zapewnić - powiedział po porażce 0:6, 2:6, 2:6 tenisista, który w 2008 r. podczas meczu z Almagrem po straconym punkcie tak mocno bił się w twarz rakietą, że zaczął krwawić.Ferrer był tak skoncentrowany na szybkim dokończeniu meczu, że nawet nie zauważył, skąd się wzięło całe poruszenie.

- Nie widziałem - opowiada z uśmiechem Hiszpan, który znalazł się w najlepszej "16" bez straty seta. - Byłem bardzo skupiony na meczu - wyjaśnia.