Sport.pl

Roland Garros. Woźniacka o pracy sędziów: To wstyd, że popełniane są takie błędy

Była liderka rankingu WTA Karolina Woźniacka przegrała w III rundzie z Estonką Kaią Kanepi 1:6 7:6(3) 3:6 i odpadła z wielkoszlemowego French Open. Dunka miała wiele zastrzeżeń do pracy sędziów.
Woźniacka kilkukrotnie poddawała wątpliwości sędziowskie werdykty. Najbardziej zagorzała dyskusja miała miejsce przy stanie 1:1 w drugim secie.

W czasie jednej z wymian piłka uderzona przez Kanepi spadła na linię końcową kortu. Sędzia Poncho Ayala, poproszony przez Dunkę o weryfikację śladu, zszedł ze swojego stołka i po dokładnym obejrzeniu miejsca w którym spadła piłka, podtrzymał decyzję sędziego liniowego. Ich zdaniem piłka zawadziła o linię, co oznaczało punkt dla Kanepi.

Woźniacka nie zgadzała się z werdyktem. - Jak możesz być takim arogantem? Chodziłeś do szkoły? - ironicznie pytała hiszpańskiego arbitra. Ten jednak zdania nie zmienił. Sytuacja rozzłościła Dunkę do tego stopnia, że poprosiła o wizytę na korcie panią supervisor turnieju. Ona także, po wysłuchaniu zastrzeżeń tenisistki, oceny Ayali zmienić nie chciała.

- To wstyd, że popełniane są takie błędy. To nie byłą nawet w sytuacja w której można zastanawiać się, czy piłka weszła, czy nie. Z pewnością była na aucie! - denerwowała się Dunka po spotkaniu.

Woźniacka przegrywała już nawet 1:6 1:5, ale zdołała rozstrzygnąć drugą partię na swoją korzyść. Kanepi mecz wygrała jednak zasłużenie, posyłając aż 46 kończących uderzeń (przy 14 Woźniackiej).

Więcej o:
Komentarze (10)
Roland Garros. Woźniacka o pracy sędziów: To wstyd, że popełniane są takie błędy
Zaloguj się
 • bregin70

  Oceniono 42 razy 36

  Czyli jak wygrywa to jest Polka przez caly artykul. jak przgrywa to Dunka. Brawo!

 • adamogo

  Oceniono 37 razy 29

  Zawsze tak jest w Gazecie. Wygrywa, to od razu, Dunka polskiego pochodzenia. Jak przegrywa, to tylko Dunka.

 • rr88

  Oceniono 14 razy 14

  Co stoi na przeszkodzie, by zastosować "hawk-eye" na kortach ziemnych? Na początku seta, na czystym korcie, ślady jeszcze widać, ale po chwili, na tym zaoranym korcie wszystkie zlewają się w jedno i każdy odgrywa takie cyrki jak S. Williams czy Wozniacka wczoraj.

 • do_pieca

  Oceniono 15 razy 13

  Gdy baletnica nie potrafi tańczyć mówi, że ją majtki cisną.
  Niech ta Wozniacki obejrzy sobie ten mecz, w którym nic nie grała, absolutnie NIC- żadnych skrótów, zero loba, slice od święta, tylko rąbanie na koniec linii. Nasza Aga bądź Ula rozniosłyby obie!

  Gra teraz Martic z Kerber i to jest zupełnie inny, wyższy poziom.

 • smooch

  Oceniono 15 razy 11

  Czy Dunka, czy Polka, zachowała się źle, obrażając sędziego w twarz. Jeszcze gorzej zachowała się w równoległym meczu Julia Görges, która nie podała ręki przeciwniczce (!), rozeźlona tym, że kazano jej grać w półmroku (i przegrać).

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 11 razy 5

  A mówią, że Polacy nie są kłótliwi :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX