Roland Garros. Rekordowy mecz Mathieu i Isnera

Francuz Paul-Henri Mathieu pokonał Amerykanina Johna Isnera (nr 10.) 6:7, 6:4, 6:4, 3:6, 18:16 w drugiej rundzie French Open. Tenisiści pobili rekord rozegranych gemów odkąd wprowadzono tie breaki.

Roland Garros: III runda mężczyzn ? III runda kobiet ?

Mathieu i Isner rozegrali w sumie 76 gemów bijąc poprzedni rekord o cztery. To najdłuższy mecz odkąd w 1973 roku wprowadzono tie breaki. Wcześniej, w 1957 roku 83 gemy zagrali Australijczyk Robert Mark z Węgrem Antalem Jansco.

Mecz Mathieu z Isnerem trwał pięć godzin i 40 minut Wygrał zawodnik gospodarzy 6:7 (2-7), 6:4, 6:4, 3:6, 18:16. Ostatnią partię grali dwie godziny i 27 minut, a Mathieu wykorzystał siódmego meczbola. - Ciężko mi uwierzyć, że wygrałem to spotkanie - powiedział tuż po meczu Mathieu, który w styczniu wrócił po 15-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją.

- To dla takich momentów warto grać w tenisa. Długo walczyłem o powrót do zdrowia, by móc cieszyć się takimi momentami - dodał.

Isner to rekordzista pod względem rozegranych gemów. Podczas Wimbledonu w 2010 roku w meczu z Francuzem Nicolasem Mahutem zagrał aż 183 gemy. Po trwającym 11 godzin i pięć minut meczu wygrał 6:4, 3:6, 6:7, 7:6 70:68.