Australian Open. Radwańska trenuje z Venus i wystąpi w turnieju

Agnieszka Radwańska na pewno wystąpi w Australian Open, który rozpoczyna się w Melbourne już w poniedziałek. Najlepsza polska tenisistka wyleczyła już kontuzję stopy, jakiej doznała w październiku i ostro trenuje z Venus Williams przed zbliżającym się wielkimi krokami Wielkim Szlemem.
Informację o tym, że Polka wyjdzie na korty w Melbourne przekazał portalowi Interia.pl ojciec zawodniczki Robert Radwański. - Isia jest zdrowa, ostro trenuje i na pewno zagra w turnieju - powiedział szkoleniowiec.

- W Melbourne na okrągło leje deszcz. W halach treningowych straszny tłok. Do tego stopnia, że dzisiaj na przykład Isia z Ulą trenowały na jednym korcie z Venus Williams i jej trenerem - relacjonuje Radwański.

Urszula Radwańska rozpocznie turniej już w czwartek, gdy w eliminacjach zmierzy się z rozstawioną z nr. 12 Gruzinką Anną Tatiszwili. Jej starsza siostra pierwszy mecz zagra w pierwszej rundzie.

Kontuzja Radwańskiej

Pod koniec października, gdy tenisistka po operacji lewej stopy opuszczała szpital o kulach, mówiła: - Nie ma szans, żebym wystąpiła w Melbourne. Kontuzja jest bardzo poważna. Na kort wrócę najwcześniej w marcu.

Zabieg był niezbędny, bo od przeciążeń podczas US Open popękała kostka przy dużym palcu. Najbardziej optymistyczne rokowania zakładały kilkumiesięczną rehabilitację. Mówiło się nawet o półrocznej przerwie. W styczniu Radwańska (WTA 14) miała dopiero wznawiać treningi z rakietą.

"Stał się cud i wszystko potoczyło się szybciej" - mówił Radwański dla Sport.pl ?