Australian Open. "Mam nadzieję, że umrzesz w męczarniach" - setki pogróżek wobec tenisowych gwiazd

Kariera tenisisty to nie tylko sława, podróże i wielkie pieniądze. To także zmaganie się z wieloma obraźliwymi komentarzami, a nawet pogróżkami w mediach społecznościowych.
Tenisistka Nicole Gibbs miała tylko 17 lat, kiedy musiała zacząć czytać obraźliwe teksty na swój temat. Zaczęło się od kilku obraźliwych wiadomości na Facebooku, gdy jeszcze grała w Kalifornii na Uniwersytecie Stanforda. Gdy w 2013 roku rozpoczęła profesjonalną karierę, ataki na nią znacznie się nasiliły.

Gdy po przegranym meczu I rundy z Ekateriną Makarową podczas turnieju w Moskwie wylało się w internecie na nią wiadro pomyj, postanowiła pokazać to na swoim profilu na Twitterze. - Uwaga! Nie dla dzieci. W sumie dla nikogo. Tego jest tak dużo. To jakaś epidemia - napisała przed wrzuceniem kilku wiadomości jakie dostawała. "Jesteś tak ku***wsko beznadziejna. Mam nadzieję, że umrzesz w męczarniach" - brzmiała jedna z wiadomości. "Zasłużyłaś na to! DZIWKO!" - napisano w innej wiadomości.

Grożenie śmiercią

Spotyka to oczywiście nie tylko Nicole Gibbs. Badania wskazują, że młode dziewczyny są znacznie bardziej narażone na przemoc słowną w Internecie niż mężczyźni. W ostatnich latach mówi o tym coraz więcej tenisowych gwiazd. - Wydaje mi się, że ludzie, którzy oglądają nasze mecze, nie zdają sobie sprawy ile dostajemy pogróżek - mówi inna amerykańska tenisistka Madison Keys.

Ale dotyczy to nie tylko tenisistek. Gdy Kevin Anderson, tenisista z RPA, odpadł w I rundzie Wimbledonu po meczu w którym prowadził 2:0 w setach, napisał: "Szkoda, że wczoraj przegrałem, ale "przynajmniej" dostałem mnóstwo wiadomości na Facebooku i Twitterze w których grożono mi śmiercią. Od razu czuję się lepiej".

Australijski zawodnik Sam Groth powiedział w wywiadzie dla Weekend Australian, że dotyka to nie tylko jego, ale również jego dziewczynę i rodzinę, którzy dostają podobne wiadomości za każdym razem, gdy on przegra mecz. Z tego powodu zrezygnował z prowadzenia swoich kont w mediach społecznościowych.

Jo-Wilfried Tsonga dostał wzruszający list od dziewczynki od podawania piłek >>

Kolejna sensacja! Obrończyni tytułu odpadła już w 1/8 finału >>

Numer jeden męskiego tenisa szybko odpadł z Australian Open >>

Federer gra dalej! Skorzysta na wpadce Murraya? >>

Agassi wyjaśnił, dlaczego nie będzie trenował Kyrgiosa >>W czym na Australian Open? Stroje Radwańskiej, Kerber... [WTA PRZEDSTAWIA]