Australian Open. Agnieszka Radwańska przegrała w półfinale z Sereną Williams. Amerykanka za silna i za spokojna

Agnieszka Radwańska przegrała z liderką światowego rankingu tenisistek Sereną Williams 0:6, 4:6 w półfinale wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open. Spotkanie trwało godzinę i cztery minuty.

W pierwszym secie, który trwał zaledwie 21 minut, Amerykanka nie dała Polsce najmniejszych szans. Williams była skoncentrowana i dokładna, popełniała bardzo niewiele błędów. Polka próbowała zaskoczyć rywalkę trudnym serwisem, ale skończyło to się niepowodzeniem. Radwańska serwowała ze skutecznością poniżej 50 proc. w pierwszym podaniu. To słaby wynik.

Drugi set miał zupełnie innych przebieg. Polka lepiej serwowała i grała bardziej ofensywnie. Williams zmuszona była więcej biegać i popełniała więcej błędów. Amerykanka prowadziła już 3:1, ale wtedy Polak wygrała trzy gemy z rzędu i wyszła na prowadzenie. Wtedy wreszcie rozruszała się publiczność, która jedną z wymian - wygraną przez Polkę - nagrodziła burzą braw.

Niestety, od stanu 4:3 dla Radwańskiej, Serena Williams wygrała trzy gemy z rzędu. Ostatni był popisem siły gry Amerykanki. Posłała w nim trzy asy serwisowe!

Williams była nie tylko za silna dla Radwańskiej, ale i za spokojna, by dać choć cień szansy Polce. Popełniła tylko 17 niewymuszonych błędów przy 42 uderzeniach kończących. Imponująca statystyka!

Półfinał to najlepszy wynik Radwańskiej w Melbourne. Powtórzyła osiągnięcie z 2014 roku. W najlepszej "czwórce" turnieju wielkoszlemowego znalazła się po raz piąty. Trzy pozostałe występy w tej fazie zaliczyła w Wimbledonie. W Londynie na tym etapie zakończyła występ w 2013 roku i w poprzednim sezonie, a cztery lata temu zagrała w finale.

Starsza o osiem lat Williams w Australian Open triumfowała sześć razy (2003, 2005, 2007, 2009-10 i 2015). W sobotę po raz 26. w karierze zagra w decydującym spotkaniu imprezy wielkoszlemowej w grze pojedynczej. Powalczy o swój 22. tytuł.

W finale jej rywalką będzie rozstawiona z numerem siódmym Niemka polskiego pochodzenia Angelika Kerber.