Australian Open. Trener Any Ivanović i teść Andy'ego Murraya zasłabł podczas meczu. Jest w szpitalu

Ana Ivanović prowadziła z Madison Keys 6-4, 1-0 w meczu III rundy tenisowego Australian Open, gdy spotkanie zostało przerwane. Zasłabł Nigel Sears, trener Ivanović i teść Andy'ego Murraya (numer 2 w rankingu tenisistów).

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Pomoc medyczna od razu zjawiła się na miejscu. Searsowi udzielono pierwszej pomocy, a po około 10 minutach obu zawodniczkom polecono, by udały się do szatni. Spotkanie zostało przerwane.

Australijska stacja telewizyjna Channel 7 twierdzi, że Sears jest przytomny i oddycha. Na sąsiednim korcie gra jego zięć, Andy Murray, który nic nie wie o tym zdarzeniu. Brytyjczyk - mąż Kim Sears, która obecnie przebywa w Wielkiej Brytanii i ma urodzić dziecko w lutym - wygrał pierwszego seta z Joao Sousą (ATP 33.) 6-2, ale drugiego przegrał 3-6.

Te dni nie są najlepsze dla Ivanović. Jej spotkanie w II rundzie zostało przerwane na ok. 30 minut po tym, jak starsza pani upadła na trybunach.

- Czułam się fatalnie. Cała się trzęsłam, bo odgłos jej spadania ze schodów była naprawdę głośny. Słyszałam to wyraźnie i nie brzmiało to dobrze. Od razu przestałam grać. Dobrze, że nastąpiła chwilowa przerwa, bo naprawdę się trzęsłam, ponieważ wyobraźnia podsuwała mi obrazy, jak to mogło wyglądać. Później dowiedziałam się, że ta kobieta krwawiła. Mam nadzieję, że z nią już wszystko w porządku" - powiedziała po meczu Serbka.

Największe tenisowe piękności, których nie znasz [ZOBACZ]