Australian Open. Urszula Radwańska przegrała w I rundzie z Jamie Hampton

Urszula Radwańska nie poszła w ślady Agnieszki, która po pierwsze na Australian Open gra dalej, a po drugie niedawno po zaciętym meczu pokonała Jamie Hampton. Tym razem Amerykanka była lepsza od młodszej z sióstr i wygrała pewnie 6:2, 6:4.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo ?

Polka nie miała w tym meczu właściwie w żadnym momencie szans, grała bojaźliwie i właściwie przez cały mecz się broniła. Popełniła co prawda kilka niewymuszonych błędów więcej od Hampton (20:26), ale za to została znokautowana zwycięskimi piłkami (33 przy tylko ośmiu Polki).

Pierwszy set zaczął się nie najgorzej. Co prawda Radwańska przegrała pierwszego gema, ale natychmiast zrewanżowała się breakiem i wygrała swoje podanie, wychodząc na prowadzenie. Od tego momentu przegrała jednak siedem kolejnych gemów, co dało rywalce seta i przewagę przełamania już na początku drugiego.

Do końca meczu obie zawodniczki wygrywały już tylko swoje podania. Polka prawdziwą wolę walki pokazała właściwie tylko w przedostatnim gemie, w którym obroniła pięć piłek meczowych. Szczególnie ostatnia była kapitalna - ganiana po całym korcie przez stojącą przy siatce rywalkę Polka kilkukrotnie obroniła się w sytuacjach beznadziejnych. Na niewiele się to zdało, ponieważ w następnej partii wygrała tylko jedną wymianę.

*O godzinie 1.00 w nocy z wtorku na środę swój mecz II rundy singla zagra Agnieszka Radwańska, godzinę później na kort ma wyjść Jerzy Janowicz.