Tenis. Ranking WTA. Azarenka nowym numerem jeden, awans Radwańskiej, Woźniacka dopiero czwarta

2 : 0
Informacje
Australian Open - Finał kobiet
Sobota 28.01.2012 godzina 09:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
W.Azarenka
6
6
2
M.Szarapowa
3
0
0
Po zwycięstwie w turnieju Australian Open Białorusinka Wiktoria Azarenka wskoczyła na pierwsze miejsce w rankingu WTA. W najnowszym zestawieniu tenisistek o dwie pozycje w górę przesunęła się Agnieszka Radwańska (Polka jest szósta). Dotychczasowa liderka Karolina Woźniacka spadła na czwarte miejsce. Polska tenisistka wyprzedza Dunkę w rankingu WTA Championhip
Australijska wygrana była pierwszym zwycięstwem Azarenki w wielkoszlemowym turnieju. W finale pokonała gładko Marię Szarapową. - To był wspaniały turniej. Moje marzenia się spełniły - powiedziała po meczu Azarenka.

Imprezę w Melbourne dobrze wspominać będzie również Agnieszka Radwańska. Polka od samego początku szła jak burza i odpadła dopiero w ćwierćfinale, gdy na swojej drodze spotkała właśnie Azarenkę. Dobra dyspozycja dała jej awans w rankingu o dwie pozycję. Teraz Polka jest szósta. W górę poszła również jej młodsza siostra - Urszula. W Australii odpadła w II rundzie i przesunęła się o czternaście pozycji (jest 85.).

Dunka Karolina Woźniacka, dotychczasowa liderka, udział w turnieju zakończyła na ćwierćfinale odpadając z Belgijką Kim Clijsters. Przez to spadła w rankingu na czwarte miejsce. Oprócz Azarenki wyprzedza ją również Szarapowa i Petra Kvitova z Czech.

W klasyfikacji WTA Championship, która wyłoni osiem uczestniczek kończącego sezon turnieju masters również prowadzi Azarenka. Woźniacka jest dopiero szósta. O dwie pozycje wyprzedza ją Radwańska.

Czołówka rankingu WTA, w nawiasie miejsce w poprzednim rankingu

1. (3) Wiktoria Azarenka (Białoruś) 8585
2. (2) Petra Kvitova (Czechy) 7690
3. (4) Maria Szarapowa (Rosja) 7560
4. (1) Karolina Woźniacka (Dania) 7085
5. (5) Samantha Stosur (Australia) 5430
6. (8) Agnieszka Radwańska (Polska) 5330
7. (9) Marion Bartoli (Francja) 4770
8. (7) Wera Zwonarjewa (Rosja)4695
9. (6) Na Li (Chiny) 4450
10. (10) Andrea Petković (Niemcy) 4000
Azarenka zapanowała nad emocjami ?