Sport.pl

Australian Open. Murray pokonał Nishikoriego i awansował do półfinału

Rozstawiony z numerem 4. Andy Murray pokonał Japończyka Kei Nishikoriego (ATP 24) 6:3, 6:3. 6:1 w ćwierćfinale turnieju Australian Open. W drodze do finału naprzeciw Brytyjczyka stanie zwycięzca meczu Djoković - Ferrer.
3 : 0
Informacje
Australian Open - Ćwierćfinał mężczyzn
Środa 25.01.2012 godzina 05:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
A.Murray
6
6
6
3
K.Nishikori
3
3
1
0
To nie był trudny mecz dla jednego z faworytów turnieju. Andy Murray od początku spotkania zdominował Nishikoriego. Po Japończyku widać było ponad 11 godzin, które spędził na korcie w poprzednich meczach. Nishikori walczył o każdą piłkę, imponował ambicją i wolą walki, ale wobec mocnych i precyzyjnych zagrań Murraya był bezsilny.

Podopieczny Ivana Lendla pokazał, że jest w stanie wygrać z każdym. Murray dojrzał, na korcie zachowuje się rozważniej niż dotychczas, doskonale wykorzystuje wszystkie swoje atuty pokazując przy tym szeroki wachlarz zagrań.

W pierwszych dwóch setach Nishikori postawił trudne warunki rywalowi. Każdy gem trwał kilka minut, rozstrzygnięcia następowały po długiej grze na przewagi. Jednak już w drugiej partii Japończyk zaczął okazywać pierwsze symptomy wyczerpania turniejem - odpuszczał niektóre piłki, realizator transmisji wielokrotnie uchwycił grymasy zmęczenia. Po dwóch wygranych 6:3, 6:3, trzeci set był jedynie formalnością. Murray wygrał ostatnią partię do jednego.

W półfinale Murray zmierzy się ze zwycięzcą meczu Djoković - Ferrer.

Więcej o: