Australian Open. Kim Clijsters w ćwierćfinale. Wygrała z Na Li i własną kontuzją

Niezwykłą zaciętoscią i charakterem wykazała się Belgijka Kim Clijsters, która pokonała Chinkę Na Li 4:6, 7:6, 6:4, w 1/8 finału Australian Open, mimo, iż wpierwszym secie skręciła kostkę i wydawało się, że będzie skreczować.

Australian Open: Mężczyźni 1/8 finału ? Kobiety 1/8 finału ?

Belgijka, która do Melbourne przyjechała bronić tytułu sprzed roku, oddała, walcząc z bólem, pierwszego seta Chince, w drugim obroniła jednak cztery piłki meczowe i zdołała obrócić losy pojedynku na swoją korzyść, doprowadzając do tie-breaka i trzeciego seta.

Clijsters, zapytana przez dziennikarzy, czy był to dla niej najtrudniejszy powrót, odparła: - Musiał być. Nie mogę uwierzyć, że wygrałam. Przed meczem wiedziałam, że będzie ciężko, ale nie spodziewałam się, że aż tak... - mówiła wzruszona i wyczerpana.

Nie był to pierwszy raz, kiedy Belgijka dawała Chince szanse na zwycięstwo, by potem powrócić i wygrać - obie zawodniczki spotkały się w zeszłym roku w finale Australian Open - Li również wygrała wtedy pierwszego seta, ale dwa następne były już festiwalem siły i determinacji Clijsters, która wygrała wielkiego szlema.