Australian Open. Domachowska poznała rywalkę w kwalifikacjach

Włoszka Corrina Dentoni będzie rywalką Marty Domachowskiej w pierwszej rundzie kwalifikacji do wielkoszlemowego Australian Open. By awansować do turnieju głównego Polka musi wygrać trzy mecze.
Domachowska (159 WTA) w meczu z 22-letnią Dentoni (196 WTA) będzie faworytką. Za Polką przemawia doświadczenie. Dentoni nigdy w Australian Open nie grała, Domachowska była tu już w IV rundzie w 2008 roku.

Obie tenisistki nigdy dotąd ze sobą nie grały, ale w listopadzie z Dentoni w Dubaju grała Urszula Radwańska. Nie dała Włoszce wygrać choćby jednego gema.

Jeżeli Domachowska pokona Dentoni, w kolejnym meczu zmierzy się z rozstawioną z dziewiątką Rosjanką Walerią Sawinych (124 WTA) lub Ukrainką Julią Bejgelzimer (188 WTA). Sawinych jest najwyżej notowaną z potencjalnych rywalek Domachowskiej na drodze do Australian Open.

Domachowska to jedyna Polka w kwalifikacjach do Australian Open. Udział w turnieju głównym dzięki miejscom w rankingu zapewniony mają: Agnieszka i Urszula Radwańskie oraz Łukasz Kubot.