WTA Finals. Fantastyczna Radwańska pokonała Halep, a Szarapowa zapewniła jej awans do półfinałów

Fantastyczny mecz Agnieszki Radwańskiej! Polka po wyczerpującym pierwszym secie oraz szybkim drugim pokonała rozstawioną z numerem pierwszym Simonę Halep 7-6(5), 6-1. W drugim dzisiejszym meczu Maria Szarapowa pokonała Flavię Pennettę 7-5, 6-1.

Nowy Sport.pl wkrótce! [SPRAWDŹ]

Polka podchodziła do tego meczu ze świadomością, że musi wygrać 2-0. I początek nie był najlepszy; przegrywała 1-3, a co gorsza, kolejne gemy oddawała bez większej walki, Rumunka była zauważalnie lepsza. Jednak Radwańska wygrała trzy kolejne gemy i potem przy stanie 5-4 miała dwie piłki setowe. Obie zmarnowała i zrobiło się 5-5. W kolejnym długim gemie aż trzykrotnie broniła się przed przełamaniem, ale zdołała wyjść na 6-5.

Przed tie-breakiem okazało się, że Radwańska popełniła aż 21 niewymuszonych błędów przy zaledwie 11 Halep. W tie-breaku wydawało się, że już wszystko stracone, że Radwańska odpadnie z WTA Finals. Przegrywała aż 1-5. Wtedy jednak rozpoczęła swoją pogoń, którą zwieńczyła wygraniem kapitalnej akcji przy piłce setowej. - Nigdy w życiu nie grałam takiego tie-breaka - powiedziała Radwańska po meczu.

@ARadwanska wins the opening set vs Halep 7-6(5)! #WTAFinals https://t.co/3eI3qP6YIW - WTA (@WTA) październik 29, 2015

Pierwszy set trwał aż 76 minut. Dla odmiany drugi tylko 30. Halep co prawda wygrała pierwszego gema, ale po bardzo wielkich problemach. Za to Radwańska przy swoim serwisie dość łatwo radziła sobie z Rumunką, ani razu nie musiała wygrywać na przewagi. Prowadzenie 2-1 objęła, przełamując Halep do zera! Za to w piątym gemie jej niesamowita obrona sprawiła, że dostała owację na stojąco. W końcówce Halep wyglądała już, jakby marzyła jedynie o zejściu z kortu, ostatniego gema oddała do zera.

Było to 500. zwycięstwo Radwańskiej w karierze. Z tej okazji dostała od razu po meczu kwiaty od organizatorów.

Losy Radwańskiej rozstrzygnęły się jednak w meczu Marii Szarapowej z Flavią Pennettą. Rosjanka miała już zapewniony awans do półfinału, ale nie odpuściła tego meczu. Mimo słabego początku z każdą minutą się rozkręcała. Grała bardzo pewnie, w swoim stylu zaprezentowała agresywną, precyzyjną grę. Dysponowała dzisiaj świetnym podaniem, czego efektem były serie asów serwisowych, których Pennetta po prostu nie była w stanie odebrać. Z kolei Włoszka, która rozgrywała swój ostatni mecz w karierze, z każda chwilą grała coraz słabiej, wolniej. Mimo że dzielnie stawiała opór, musiała ulec rewelacyjnej tego dnia Szarapowej.

Radwańska dzięki wygranej Szarapowej 2:0 zajęła drugie miejsce. Można powiedzieć, że Polka weszła do półfinałów trochę "kuchennymi drzwiami", ale dzisiejsze zwycięstwo potwierdziło, że na to miejsce po prostu zasługuje.