ATP World Tour Finals. Nadal pokonał Wawrinkę i skończy sezon jako numer 1

Rafael Nadal nie bez problemów pokonał Stanislas Wawrinkę 7:6 (7-5), 7:6 (8-6) w swoim drugim meczu podczas ATP World Tour Finals.

Nadal odniósł w Londynie zwycięstwo w Londynie i przed ostatnim meczem z Tomasem Berdychem jest już pewien awansu do półfinału. Nadal jeszcze nigdy nie wygrał turnieju kończącego rok, w którym gra ośmiu najlepszych zawodników z każdego sezonu.

Wawrinka zagrał bardzo dobry mecz z Nadalem. W pierwszym secie Hiszpan serwował, prowadząc 5:4, ale Szwajcar zdołał odrobić straty. W tie-breaku w decydującym momencie potknął się, gdy biegł do siatki przy stanie 5-6, stracił punkt i seta.

W drugim secie Wawrinka przegrywał już 1:4, ale znów zdołał odrobić straty i doprowadzić do tie-breaka. Miał w nim piłkę setową, ale Nadal się wybronił, a chwilę później rozstrzygnął mecz na swoją korzyść.

Była to dwunasta porażka Wawrinki w jego dwunastym meczu z Nadalem. Dotąd nie wygrał z nim nawet seta.

Nadal skończy rok jako lider rankingu ATP

Dzięki wygranej Nadal zapewnił sobie pozycję lidera rankingu ATP na koniec sezonu. Hiszpan, przyjeżdżając do Londynu, potrzebował dwóch zwycięstw i zrealizował je w dwóch pierwszych meczach, pokonując Davida Ferrera i Wawrinkę.

To trzeci taki sukces Nadala, poprzednio kończył rok jako numer jeden w sezonach 2008 i 2010. Przez ostatnie dwa lata na czele rankingu ATP kończył Novak Djoković, który we wtorek w swoim pierwszym meczu w Londynie pokonał w trzech setach Rogera Federera.

Liderzy na koniec sezonu w ostatnich latach:

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone