A.Radwańska
2
4
0
Agnieszka Radwańska przegrała z Sereną Williams 2:6, 4:6 w swoim drugim meczu w podsumowującym sezon turnieju WTA Championships rozgrywanym w Stambule. Polka ma już tylko matematyczne szanse na wyjście z grupy. Relacja Z Czuba i na żywo z meczu Radwańska - Kerber w czwartek po godz. 18 w Sport.pl.
Tak gem po gemie relacjonował serwis Z Czuba

To ósmy pojedynek obu tenisistek i po raz ósmy lepsza okazała się Amerykanka. Radwańska tylko raz wygrała z nią seta, w finale Wimbledonu w 2012 roku.

Środowy mecz trwał godzinę i 23 minuty. Mogło się zacząć od niespodzianki, gdyż w pierwszym gemie Polka miała dwie okazje na przełamanie serwisu faworytki turnieju. Nie wykorzystała ich, a po chwili przegrała gema przy własnym serwisie. Po raz drugi przydarzyło się jej to w ósmym gemie i przegrała seta 2:6.

W drugiej partii Williams przełamała Polkę na 3:1 i wydawało się, że szybko zakończy spotkanie. Radwańską stać było jeszcze na odrobienie strat i trzymanie własnego serwisu do stanu 4:5. Wówczas Amerykanka przycisnęła, zagrała kilka świetnych piłek i zakończyła mecz.

Porażka oznacza, że szanse Radwańskiej na awans do półfinału spadły do minimum. Polka musiałaby w dwóch setach pokonać w czwartek Niemkę Angelique Kerber i liczyć na to, że wygra ona w dwóch setach z Petrą Kvitovą. Wówczas przy korzystnym bilansie wygranych i przegranych gemów mogłaby zająć drugie miejsce w Grupie Czerwonej.

Relacja Z Czuba i na żywo z meczu Radwańska - Kerber w czwartek po godz. 18 w Sport.pl.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone

Czy Agnieszka Radwańska wygra kiedyś z Sereną Williams?