Masters. Djoković pokonał Murray'a

Po pasjonującym, trwającym dwie i pół godziny meczu Serb Novak Djoković pokonał Szkota Andy'ego Murraya 4:6, 6:3, 7:5 w drugiej kolejce meczów grupy A.

Murray grał świetnie w pierwszym secie, szybko przełamał serwis Djokovicia i wygrał gem 6:4. Serb przebudził się w drugiej partii, trafiał niesamowite piłki, a Szkot zaczął się mylić. Efekt? Murray przegrał 3:6.

Trzeci set lepiej zaczął Djoković, który szybko przełamał Murray'a i prowadził 3:1, a następnie 4:2. Szkot jednak się nie poddał - wygrał trzy gemy z rzędu, prowadził 5:4, ale w najważniejszych momentach zawiódł. Przegrał własne podanie, a w 12. gemie Djoković serwował na zwycięstwo.

Serb wygrał już dwa mecze grupowe w Londynie, ale awansu do półfinału jeszcze nie ma w kieszeni. Jeśli jednak w wieczornej sesji Jo-Wilfried Tsonga pokona Tomasa Berdycha, Djoković będzie w kolejnej rundzie.