Tenis. Rozbity Nadal: Brakuje mi pasji

1 : 2
Informacje
ATP World Tour Finals - Grupa B
Czwartek 24.11.2011 godzina 21:15
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
R.Nadal
6
6
3
1
J-W.Tsonga
7
4
6
2
Rafael Nadal przegrał w czwartek z Jo-Wilfriedem Tsongą i odpadł z turnieju Masters rozgrywanego w Londynie. - Jestem zmęczony. Końcówka roku jest dla mnie trudna. Ciężko to zaakceptować - powiedział Nadal.
Hiszpan pożegnał się z Masters po przegranej 6-7 (2-7), 6-4, 3-6. Porażka numeru dwa światowego tenisa nie była wielkim zaskoczeniem, ale sposób, w jaki Nadal przegrał trzeciego seta z Tsongą może budzić niepokój. Szczególnie, że przed turniejem Hiszpan wziął miesiąc wolnego, by wypocząć po klęsce z Florianem Mayerem w Szanghaju.

- Myślę, że gram teraz z mniejszą pasją. Może dlatego, że jestem bardziej zmęczony niż zwykle - mówi Nadal. - Zamierzam trenować i zrobić wszystko, co możliwe, by być w formie na początek 2012 roku.

- Końcówka roku jest dla mnie trudna. Ciężko to zaakceptować. Ale być może dzięki temu wyznaczę sobie bardziej ambitne cele na przyszły sezon - stwierdził.

Na początku grudnia Nadal weźmie udział w finale Pucharu Davisa w Sewilli, gdzie Hiszpanie zmierzą się z Argentyńczykami.

Pełna obsada półfinałów turnieju Masters nie jest jeszcze znana - wszystko zależy od wyników piątkowych spotkań. Z turnieju może odpaść m.in. Novak Djoković.

33 tysiące fanów. Plus jeden? Profil Sport.pl na Facebooku ?