Tenis. Masters w Londynie. Fyrstenberg i Matkowski gromią, teraz muszą czekać

0 : 2
Informacje
ATP World Tour Finals - Grupa B
Czwartek 24.11.2011 godzina 13:15
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
Bopanna/Qureshi
2
1
0
Fyrstenberg/Matkowski
6
6
2
Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski rozbili w czwartek Rohana Bopannę z Indii i Aisama-Ul-Haqa Qureshiego z Pakistanu 6:2, 6:1 w swoim ostatnim grupowym meczu na Masters w Londynie. Polacy muszą teraz czekać na wynik wieczornego, drugiego meczu w grupie B, żeby dowiedzieć się, czy w sobotę zagrają w półfinale.
Pierwszą część zadania Polacy wykonali perfekcyjnie - Bopanna i Qureshi nie istnieli na korcie. Fyrtenberg z Matkowskim dominowali w każdym elemencie gry - lepiej serwowali, wygrywali wymiany przy siatce, precyzyjnie mijali rywali. W końcówce Mariusz i Marcin grali już totalnie rozluźnieni, pozwalali sobie nawet na odrobinę nonszalancji w postaci ryzykownych lobów, czy wolejów.

Mimo dwóch zwycięstw w grupie B, Polacy nie są jeszcze pewni występu w półfinale kończącej sezon imprezy z pulą nagród 2,25 mln funtów. Żeby awansować do najlepszej czwórki, w drugim wieczornym meczu (początek o 19.15) musi jeszcze paść korzystny dla Polaków wynik, czyli zwycięstwo Daniela Nestrora i Maksa Mirnyja (nr 3) nad Michaelem Llodrą i Nenadem Zimonjiciem (nr 2).

W odwrotnym przypadku, tj. jeśli zwyciężą Llodra i Zimonjić, Polacy odpadną, bo rywale wyprzedzą ich lepszym stosunkiem setów.

Nestor i Mirnyj są już pewni gry w półfinale, ale na zwycięstwie wciąż powinno im zależeć, bo wówczas zajmą pierwsze miejsce w grupie i prawdopodobnie unikną w półfinale rozstawionych z jedynką Boba i Mike'a Bryanów. Porażka sprawi, że grupę wygrają Llodra i Zimonjić.