Fyrstenberg/Matkowski
4
3
0
Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przegrali we wtorek z Danielem Nestorem i Maksem Mirnyjem w drugim meczu turnieju Masters w Londynie. - Zawiódł serwis. W pierwszym secie zamiast ich dobić i wyjść na prowadzenie po breaku, kiedy była taka możliwość, straciliśmy swoje podanie - napisali Polacy na Facebooku. W ostatnim meczu grupowym ich rywalami będą Rohan Bopanna z Indii i Aisam-Ul-Haq Qureshi z Pakistanu. Relacja na żywo w Sport.pl w czwartek o 13.15.
Elementem, który we wtorkowym meczu szczególnie kulał jest serwis. Polska para zbyt rzadko trafiała w karo pierwszym serwisem (w I secie 34% przy 90% pary białorusko-kanadyjskiej), co umożliwiało przeciwnikom skuteczne returnowanie. - Rozpoczęliśmy mecz dobrze [od prowadzenia 2:0 - przyp.], a to, czego mi brakowało to mój serwis. Po odrobieniu strat Mirnyi i Nestor zyskali pewność siebie, a nam ciężko było powrócić do dobrej gry - komentował po spotkaniu Fyrstenberg.

Na słabe pierwsze podanie uwagę zwrócił także Marcin Matkowski. - Musimy serwować trochę lepiej, bo dziś nasz procent nie był zbyt wysoki. Przy każdym drugim serwisie rywale wywierali presję, a dodatkowo świetnie returnowali. Mamy na koncie jedną wygraną, a kolejną mamy nadzieję dołożyć w czwartek. Trzeba jednak lepiej serwować.

"Zamiast ich dobić, straciliśmy podanie"

Polacy dodali także wpis na Facebooku. "Bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu. Zawiódł serwis. W pierwszym secie zamiast ich dobić i wyjść na prowadzenie po breaku, kiedy była taka możliwość, straciliśmy swoje podanie" - napisali kilkadziesiąt minut po przegranym meczu. "Cały czas jesteśmy w grze i się nie poddajemy!" - dodali kilka minut później.

W czwartek o godzinie 13.15 Fyrstenberg i Matkowski zagrają z Rohanem Bopanną (Indie) i Aisamem-Ul-Haq Qureshim (Pakistan). Aby zachować szanse na wyjście z grupy Polacy muszą spotkanie wygrać. Jeżeli w drugim meczu triumfują Mirnyi i Nestor - Fyrstenberg i Matkowski awansują z drugiej pozycji. Jeżeli para białorusko-kanadyjska przegra z Llodrą i Zimonjiciem - o kolejności zadecyduje procent wygranych setów. Bez względu na wyniki czwartkowych meczów Mirnyi i Nestor są pewni gry w półfinale.

Prawo gry w fazie półfinałowej wywalczą najlepsze dwie pary z każdej grupy. W przypadku identycznego bilansu zwycięstw i porażek dwóch par o wyjściu z grupy decyduje wynik bezpośredniego spotkania. Jeżeli taki sam bilans zgromadzą trzy duety - liczyć się będzie procent wygranych setów. W przypadku identycznego bilansu setów u trzech par, o awansie zadecyduje procent wygranych gemów. Jeżeli natomiast spośród trzech par z identycznym bilansem wygranych meczów, zaledwie dwie zanotują ten sam procent wygranych setów, o kolejności między nimi (dwoma) decyduje wynik bezpośredniego spotkania.