Masters w Stambule. Mecz Radwańskiej rekordem oglądalności

1 : 2
Informacje
WTA Championship - Grupa Czerwona
Czwartek 27.10.2011 godzina 20:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
W.Zwonariewa
6
2
5
1
A.Radwańska
1
6
7
2
Mecz Agnieszki Radwańskiej z Wierą Zwonariewą pobił rekordy oglądalności stacji Eurosport jeśli chodzi o pojedynki tenisowe. Wygrane spotkanie krakowianki oglądało średnio 603 tysiące widzów. W piątek Radwańska rozegra ostatni mecz grupowy z Petrą Kvitovą. Relacja Z Czuba i na żywo na Sport.pl od 18.
"Po niezwykle emocjonującym meczu Agnieszka Radwańska pokonała wczoraj Rosjankę Wierę Zwonariową 1:6 6:2 7:5 w mistrzostwach WTA w Stambule. Spotkanie Radwańskiej, w paśmie od godz. 20:00 do 22:20, oglądało w Eurosporcie średnio 603 tysiące widzów. W szczytowym momencie, o godz. 22:14, relację śledziło ponad milion widzów. Są to rekordowe wyniki, jeśli chodzi o transmisję meczu tenisowego w historii stacji Eurosport w Polsce" - poinformował Paweł Rozmianiec z Eurosportu.

Agnieszka Radwańska o czwartkowym meczu ze Zwonariewą:

- Czy to mój najbardziej emocjonujący mecz w karierze? No..., było ich trochę, więc ciężko powiedzieć. Na pewno trzyma poziom. Meczbole też już broniłam, to nie nowość, choć nie pamiętam kiedy ostatnio trzy (śmiech).

Kiedy obronisz kilka piłek meczowych to schodzi napięcie i zaczynasz wierzyć. Dlatego wróciłam w tym meczu. Wiera denerwowała się w końcówce, a ja umiałam to wykorzystać.

Wiadomo, że ten mecz z boku to był dramat, meczbole, ten trzeci ledwo, ledwo wyciągnięty. Byłam już na przegranej pozycji. Nie myślałam, co ma być, walczyłam. Tak bywa, że jak jest ciężki mecz i masz meczbola, to się trochę ręka trzęsie. Tak było z Wierą.

Zgadzam się z Tomkiem [Wiktorowskim, trenerem], że ta wolna nawierzchnia, na którą tak narzekałam, mi pomogła, bo miałam czas dobiegać do piłek. Wybiegałam to zwycięstwo. Ale fizycznie czuję się nieźle, bark nie boli, trochę nóżki czuję, ale dam radę.

Mecz z Kvitovą? Cieszę się, że będzie miał jakąś stawkę, że wywalczyłam to, że nie będzie o nic. Jestem przyzwyczajona do walki. Mam w nogach dwa mecze, ale dam z siebie wszystko. Petra grała ostatnio świetnie, ale latem w Eastbourne pokonała mnie minimalnie.

Turcja? Kebabowi się oparłam, bo w hotelu mamy jedzenie typu europejskiego, ale nie omieszkałam spróbować kilku miejscowych ciasteczek.


Korespondencja ze Stambułu: Radwańska wygrała bitwę


"Agnieszka! Agnieszka!" - wiwatował tłum tureckich kibiców zachwyconych dramatyczną końcówką. Zwonariewa prowadziła w trzecim secie 5:3 i serwowała, ale nie potrafiła wykorzystać trzech meczboli. Rosjankę w kluczowych momentach kompletnie zjadły nerwy. To jednak także zasługa niezwykłej postawy Agnieszki, która walczyła jak bokser, nie odpuszczała żadnej wymiany, żadnej piłki, była niezłomna, niezniszczalna - pisze ze Stambułu specjalny korespondent Sport.pl Jakub Ciastoń ?

Tenisowy ekspert: Radwańska była jak ściana

Niejedna zawodniczka będąca na miejscu Radwańskiej wyrzuciłaby w tych trudnych sytuacjach piłkę w aut. Agnieszka jednak była na korcie tzw. "ścianą". To spowodowało, że gra Rosjanki się załamała - komentuje dla Sport.pl Joanna Sakowicz-Kostecka, komentatorka Eurosportu i była tenisistka ?.

Jaki wynik da awans Radwańskiej?

Przynajmniej jeden set wygrany w meczu z Petrą Kvitovą zagwarantuje Agnieszce Radwańskiej awans do półfinału Masters w Stambule. Porażka w dwóch setach eliminuje ją z turnieju. Pełną analizę czytaj tutaj ?

Radwańska wygrywa i posyła całusa (GALERIA)