US Open. Djoković pokonał Federera i w finale zagra z Nadalem

Po niesamowicie emocjonującym meczu Serb Novak Djoković pokonał 5:7, 6:1, 5:7, 6:2, 7:5 Rogera Federera w półfinale wielkoszlemowego US Open. Szwajcara zabraknie w finale po raz pierwszy od siedmiu lat.
Ściągnij na komórkę grę z Agnieszką Radwańską i zagraj w tenisa! ?

Mecz trwał trzy godziny i trzy kwadranse i był pasjonującym widowiskiem. W piątym secie Federer prowadząc 5:4 wyszedł na prowadzenie 40:15 i miał dwie piłki meczowe przy serwisie Djokovicia, ale obie Serb obronił. Po chwili przełamał serwis rywala i w dwunastym gemie piątego seta zakończył mecz zmuszając Federera do błędów w kluczowych wymianach.

Szwajcar męczył się w wygranych setach. Przez cały mecz miał co prawda siedem okazji na przełamanie serwisu rywala, z których wykorzystał tylko trzy. Popełnił aż 66 niewymuszonych błędów, przy 38 ze strony Djokovicia.

Federer za życia stał się legendą US Open. Wygrywał turniej w latach 2004-2008, przed rokiem także grał w finale, gdzie uległ Argentyńczykowi Juanowi Martinowi del Potro.

Dla Djokovicia awans do finału jest powtórzeniem sukcesu z 2007 roku. W meczu o swój drugi wielkoszlemowy tytuł w karierze Djoković zmierzy się z Rafaelem Nadalem, który wcześniej bez problemów pokonał Rosjanina Michaiła Jużnego.

Wyniki półfinałów:

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Michaił Jużny (Rosja, 12) 6:2, 6:3, 6:4

Novak Djoković (Serbia, 3) - Roger Federer (Szwacjaria, 2) 5:7, 6:1, 5:7, 6:2, 7:5

Do finału z łatwością awansował Rafael Nadal ?