US Open. Janowicz i Domachowska zaczynają kwalifikacje

W środę start w eliminacjach do wielkoszlemowego US Open zaczynają Jerzy Janowicz i Marta Domachowska. Ich rywalami będą odpowiednio: Duńczyk Frederik Nielsen i rozstawiona z szóstką Rosjanka Jewgienia Rodina. Awans do turnieju głównego dadzą trzy wygrane.
Jako pierwszy na kort wyjdzie 19-letni Janowicz. Młody Polak (257 w rankingu ATP) zmierzy się z 26-letnim Duńczykiem Frederikiem Nielsenem (262 ATP). Spotkanie zaplanowane jako trzeci mecz na korcie numer 16 będzie pierwszym meczem obu tenisistów.

Zwycięzca w kolejnej rundzie trafi na rozstawionego z piątką Włocha Simone Bolelliego lub Austriaka Andreasa Haider-Maurera.

Na tym samym korcie w ostatnim zaplanowanym na środę spotkaniu Marta Domachowska zagra z Jewgienią Rodiną. W dotychczasowej historii spotkań jest remis 1:1. Rosjanka wygrała 6:3, 6:2 w eliminacjach challengera w Taszkiencie w 2007 roku, a Domachowska zrewanżowała się jej przed rokiem w Atenach pokonując Rodinę 6:4, 6:4.

Teraz faworytką jest 21-letnia Rosjanka, obecnie 111. na świecie. Domachowska od dłuższego czasu gra poniżej możliwości, i spadła już na 190. pozycję rankingu WTA. Zwyciężczyni trafi na reprezentującą Kanadę Heidi El Tabakh lub Koreankę Jin-A Lee.

Pewny udział w turnieju głównym na postawie rankingu mają Łukasz Kubot, Michał Przysiężny i Agnieszka Radwańska, która w Nowym Jorku będzie rozstawiona z numerem dziewiątym.

Eliminacje kobiet, I runda:

Marta Domachowska (Polska) - Jewgienia Rodina (Rosja, 6)

Eliminacje mężczyzn, I runda:

Jerzy Janowicz (Polska) - Frederik Nielsen (Dania)