WTA w Toronto: Agnieszka Radwańska wygrała z Bondarenko

Agnieszka Radwańska imponuje formą na dziesięć dni przed US Open. W 1/8 finału turnieju w Toronto pokonała Katerinę Bondarenko 7:5, 6:3. Już po raz dziewiąty w sezonie jest w ćwierćfinale. Przy wyniku 5:3 i trzech meczbolach dla Radwańskiej zaczął padać deszcz, a sędzia na kilkanaście minut przerwał mecz.
Ukrainka Bondarenko w światowym rankingu WTA zajmuje 64. miejsce, ale w poprzedniej rundzie sprawiła wielką sensację wygrywając z Venus Williams. Rywalka wcale nie była więc łatwa, tym bardziej, że Radwańska (WTA 13) w tym roku aż 10 razy przegrywała już z niżej notowanymi tenisistkami. Jedną z nich była właśnie Bondarenko, która niespodziewanie ograła Polkę w I rundzie Australian Open.

- Nie lubię z nią grać, bo jest bardzo regularna. Mało psuje, gra na przerzut, ciężko ją skontrować - podkreślała Radwańska. Tym razem nie dała się jednak zaskoczyć. Niezły serwis, dość agresywna gra i przede wszystkim mało błędów dało jej zwycięstwo. Niebezpiecznie było przez moment w I secie, gdy Polka broniła dwóch piłek setowych przy 4:5, a potem w drugiej partii, kiedy Bondarenko nadgoniła z 0:3 do 3:3, ale za każdym razem Radwańska włączyła wyższy bieg i pomachała Ukraince na pożegnanie - z setem, a potem meczem. Niecodzienne było też zakończenie spotkania, bo przy 5:3 i trzech meczbolach dla Radwańskiej zaczął padać deszcz. Polka dokończyła dopiero po kilkunastu minutach przerwy.

To już dziewiąty ćwierćfinał Agnieszki po Sydney, Paryżu (hala), Indian Wells, Stuttgarcie, Rzymie, Eastbourne, Wimbledonie i Los Angeles. Ani razu nie udało jej się jednak awansować dalej. Tym razem o półfinał zagra ze zwyciężczynią meczu między Rosjankami Marią Szarapową (WTA 49) i Wierą Zwonariewą (WTA 7). Obie są teoretycznie w zasięgu Radwańskiej, bo Szarapowa nie może odnaleźć dawnej formy po kontuzji barku, a Zwonariewa nie zachwycała w ostatnich występach.

Toronto (pula nagród 2 mln dol.) to ostatnia duża impreza przed US Open (31 sierpnia). Radwańska za ćwierćfinał zarobiła już 40 tys. dol.

Radwańska odpadła w deblu - czytaj tutaj ?