US Open. Karolina Pliskova ograła Venus Williams i jest w ćwierćfinale

Czeszka Karolina Pliskova (10.) pokonała Venus Williams (6.) w trzech setach 4:6, 6:4, 7:6 (7-3) i awansowała do pierwszego ćwierćfinału Wielkiego Szlema w karierze. Czeszka o półfinał US Open może grać z Agnieszką Radwańską, o ile Polka wygra swój mecz z Aną Konjuh
Mecz Pliskovej z Williams trwał blisko dwie i pół godziny. Czeszka przegrała pierwszego seta, ale potem inicjatywa była po jej stronie. Wygrała drugą partię, w trzeciej prowadziła już 6:5 i miała trzy piłki meczowe, ale Williams zdołała doprowadzić do tiebreaku. Tam wszystko rozegrało się pod dyktando Pliskovej, która zwyciężyła aż 7-3.

Dla Czeszki awans do ćwierćfinału to najlepsze osiągnięcie w Wielkim Szlemie. Do tej pory jeszcze nigdy nie przeszła w turnieju singlistek trzeciej rundy, a w US Open po raz drugi w karierze wyściubiła nos poza pierwszą rundę.

W ćwierćfinale może być rywalką Agnieszki Radwańskiej i Polka ma z nią świetny bilans - wygrała wszystkie sześć meczów, nie straciła w nich ani jednego seta. Radwańska w nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu (około godz. 3) zmierzy się z Aną Konjuh. Chorwatka była o krok od wyeliminowania Polki w II rundzie Wimbledonu, IV runda US Open to życiowy sukces 18-latki.

W drugim zakończonym już meczu czwartej rundy Rumunka Simona Halep (5.) pokonała w dwóch setach Hiszpankę Carlę Suarez Navarro (11.) 6:2, 7:5.