US Open. Piter i Kania odpadły w II rundzie eliminacji

Na drugiej rundzie eliminacji zakończyła się tegoroczna przygoda z US Open Katarzyny Piter i Pauli Kani. Obie Polki mogły zmierzyć się ze sobą w trzeciej, decydującej fazie.

22-letnia Piter (174. WTA) przegrała 3:6, 6:7(4) z Japonką Kurumi Narą (109. WTA), choć w obu setach prowadziła. W drugim secie wygrywała 3:1, ale wtedy mecz został przerwany z powodu opadów deszczu. Po powrocie na kort Polka prowadziła nawet 4:1. Później jednak rywalka zabrała się do odrabiania strat i ostatecznie wygrała seta w tie-breaku.

Tymczasem 20-letnia Kania (210. WTA) uległa Patrici Mayr-Achleitner. Austriaczka pokonała Polkę 1:6, 6:4, 7:6(4). Polka zaczęła doskonale, w niespełna pół godziny wygrała pierwszego seta, ale druga, znacznie bardziej zacięta partia należała do rywalki. W trzeciej odsłonie Polka prowadziła nawet 6:5 i miała swój gem serwisowy, ale Mayr-Achleitner zdołała przełamać Kanię, a potem wygrać tie-breaka.

W eliminacjach grała jeszcze Magda Linette, ale odpadła w pierwszej rundzie eliminacji.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone