US Open. Finał pań przełożony na niedzielę

Zaplanowany na sobotę finał wielkoszlemowego US Open pań, w którym zmierzą się Serena Williams i Wiktoria Azarenka został przełożony na niedzielę - poinformowali organizatorzy. Powodem są prognozy pogody - wieczorem nad Nowym Jorkiem mają przejść silne ulewy i burza.
Początkowo pojedynek ten wyznaczono na godzinę 19.00 w ramach wieczornej sesji na Arthur Ashe Stadium, na zakończenie "super soboty". Tego dnia rozgrywane są też obydwa półfinały singla mężczyzn.

- Prognoza pogody na ten wieczór zapowiada bardzo silny wiatr, opady deszczu i burzę - powiedział dziennikarzom rzecznik prasowy US Open. - W związku z tym, finał pań zostaje przełożony na niedzielę. O jakiej godzinie zostanie rozegrany mecz poinformujemy o 7 (23 polskiego czasu - red.) - dodał.

Wcześniej, sobotnie gry zostały opóźnione o 90 minut. W tym momencie na Arthur Ashe Stadium mierzą się Andy Murray i Tomas Berdych.

Drugi półfinał panów ma zostać rozegrany zgodnie z planem. - Kontynuujemy sobotnią sesję zgodnie z harmonogramem, ale będziemy spoglądać na prognozy pogody - zakończył rzecznik.

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?


Więcej o: