US Open. Niemiec oszukał Matkowskiego, Fyrstenberga i sędziego

Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg zasłużenie przegrali w finale US Open z parą Juergen Melzer - Philipp Petzschner. Jednak powtórki telewizyjne pokazały, że w ważnym momencie meczu Polacy zostali oszukani przez Petzschnera, tenisistę z Niemiec. Po zakończeniu pojedynku Matkowski nie podał mu ręki, ale powstrzymał się od komentarza w swojej wypowiedzi.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Matkowski i Fyrstenberg przegrali pierwszego seta 6:2. W drugim, przy wyniku 2:2 i stanie 30-30 zostali okradzeni z punktu, ponieważ Petzschner oszukał sędziego.

Punkty z łydki

Piłka uderzona przez Matkowskiego trafiła w nogę Petzschnera i wróciła na polską stronę, będąc poza zasięgiem zawodników. Sędziemu wydawało się, że Petzschner odbił piłkę rakietą, ale powtórki nie pozostawiły żadnych wątpliwości. Niemiec nie przyznał się, przez co w konsekwencji Polacy stracili podanie i załamali się psychicznie. Wideo z ewidentnym błędem arbitra można zobaczyć na Eurosport.pl .

Komentator: To jak bramka Maradony

Komentatorzy stacji Eurosport podkreślali, że Melzer i Petzschner zasłużyli na zwycięstwo, ale kontrowersyjna decyzja sędziego miała miejsce w ważnym momencie pojedynku.

- Serwis Petzschnera, tego dżentelmena w każdym calu. Dżentelmena kortu. Oczywiście złośliwość z mojej strony. To tak jak ta bramka Maradony, gdzie mu niebiosa pomogły, żeby strzelić gola ręką - mówił komentator Eurosportu, Sylwester Sikora.

Ostatecznie polski debel przegrał drugiego seta 6:2 i musiał uznać wyższość przeciwników. Dla Fyrstenberga i Matkowskiego był to pierwszy finał Wielkiego Szlema.

W finale singla Djoković - Nadal

Przed finałem debla rozstrzygnęła się rywalizacja półfinałowa w grze pojedynczej mężczyzn. Najpierw po dramatycznym meczu Novak Djoković pokonał Rogera Federera, a potem Rafeal Nadal w czterech setach rozprawił się z Andy Murryem.

Nadal zagra z Djokoviciem - więcej o półfinałach US Open ?

Woźniacka słabsza niż Serena Williams

Bez problemy do finału US Open awansowała Serena Williams, która pokonała numer 1 kobiecego tenisa - Caroline Wozniacki. W finale spotka się z Samanthą Stosur.