US Open. Ćwierćfinaliści w komplecie. Wściekły Roddick

Andy Murray, Rafael Nadal, John Isner i Andy Roddick uzupełnili skład ćwierćfinalistów wielkoszlemowego US Open. Mimo dobrej pogody, znów na amerykańskich kortach zagrzmiało, gdy na warunki do gry wściekł się ten ostatni. Andy Roddick.

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

Jako pierwsi awans wywalczyli Hiszpan i Brytyjczyk. Rozstawiony z dwójką Nadal wyeliminował z turnieju tenisistę z Luksemburga Gillesa Mullera 7:6 (7:1), 6:1, 6:2. Czwarta rakieta turnieju i finalista z 2008 roku Murray nie dał szans zawodnikowi gospodarzy - grającemu z dziką kartą Donaldowi Youngowi. Brytyjczyk wygrał pewnie 6:2, 6:3, 6:3.

Znacznie ciekawsze było spotkanie między Amerykaninem Simonem Isnerem i Francuzem Gillesem Simonem. Rozstawiony z numerem 28. tenisista gospodarzy trzy zwycięskie sety rozstrzygał w tie-breaku. 12 rakietę imprezy pokonał 7:6(2), 3:6, 7:6(2), 7:6(4). W ćwierćfinale Isner zagra z Murray'em.

Najwięcej uwagi po dwóch dniach wymuszonej przerwy (spowodowanej ciągłymi deszczami) skupił na sobie jednak inny zawodnik gospodarzy. Andy Roddick wściekał się, gdy po długo wyczekiwanym wejściu na kort odkrył wyciekającą przez dziurę w nawierzchni wodę. Mecz z Davidem Ferrerem na korcie Louisa Armstronga miał być odwołany, z resztą po raz kolejny. Nim Amerykanin zauważył, że coś jest nie tak, tenisiści rozegrali dwa gemy. Nawierzchnia w miejscu, gdzie znajdowała się dziura, była niebezpiecznie mokra. Mecz przerwano, a grupa specjalistów próbowała osuszyć groźne miejsce i ocenić szansę na szybkie naprawienie defektu. Zawodnicy wrócili na kort, ale Amerykanin wściekał się, na warunki. Roddick oznajmił sędziemu Brianowi Earleyowi, że ta powierzchnia jest wciąż zbyt mokra. Kipiąc ze złości spakował swoja torbę i opuścił kort.

- Po co tu jesteśmy, skoro tu jest woda? - pytał mistrz z 2003 roku. Naprawdę się wkur****. Jezu, dlaczego my tu jeszcze jesteśmy? To mnie dobija. Jestem w szoku! - grzmiał Amerykanin.

Mecz został ostatecznie przeniesiony na mniejszy, boczny kort nr 13. Amerykanin wygrał w czterech setach 6:3, 6:4, 3:6, 6:3. W ćwierćfinale jego rywalem będzie broniący tytułu Nadal.

Sportsmenki zarabiają miliony. Która najwięcej?

Radwańska z Hantuchovą w półfinale debla US Open?  ?