US Open. Kontuzja Berdycha - 17. pechowiec turnieju

Rozstawiony z numerem 9. czeski tenisista Tomas Berdych został 17. z kolei uczestnikiem US Open, który musiał zrezygnować ze startów z powodu kontuzji lub choroby. W sobotę Berdych skreczował w meczu trzeciej rundy z Serbem Janko Tipsaviciem.
Berdych skarżył się na bóle w prawym ramieniu i potrzebował pomocy lekarza już w pierwszym secie pojedynku z Tipsarevisciem, który przegrał 6:4. W drugim secie Czech przegrywał już 5:0 i postanowił poddać mecz.

25-latek powiedział po meczu, że po raz pierwszy ból poczuł w ćwierćfinale turnieju w Cincinnati. Pokonał on wówczas Rogera Federera, ale z Novakiem Djokoviciem w półfinale już nie powalczył. - Miałem szczęście, że skończyłem wtedy mecz z Rogerem, teraz znowu poczułem ból. Teraz wiedziałem, że jest jakiś problem. Miałem go już w Cincinnati, dlatego to była kwestia czasu - wyznał Czech.

Wcześniej z turnieju po kontuzji mięśnia brzucha odpadła Kim Clijsters. Venus Williams wycofała się z US Open z powodu choroby autoimmunologicznej. Po dolegliwościach opadli z rywalizacji również rywale Novaka Djokovicia i Rafaela Nadala - Conor Niland i Nicolas Mahut odpowiednio.

US Open bez Szarapowej  ?