US Open. Polacy poznali rywali w kwalifikacjach

Pięcioro polskich tenisistów rozpocznie we wtorek walkę w kwalifikacjach wielkoszlemowego turnieju US Open rozgrywanego w Nowym Jorku. Najmniej szczęścia w losowaniu miał debiutujący na turnieju wielkoszlemowym Marcin Gawron. Rywalem 23-latka będzie rozstawiony z numerem trzecim Turek Marsel Ilhan.
W drabince kobiet pojawiły się trzy polskie nazwiska. Urszula Radwańska, która w eliminacjach rozstawiona jest z numerem ósmym, zagra w pierwszym meczu z Anną-Leną Groenefeld. Niemka (206 WTA) lata świetności z pewnością ma już za sobą, jednak w przeszłości z powodzeniem brała udział w imprezach wielkoszlemowych. Jej najlepszym wynikiem w Nowym Jorku jest osiągnięcie IV rundy (także po przejściu kwalifikacji), w której przegrała z Dinarą Safiną.

W tej samej ćwiartce co Urszula Radwańska znalazła się 19-letnia Magda Linette (217 WTA). Polka rozpocznie nowojorskie kwalifikacje od pojedynku z Rosjanką Valerią Savinykh (138 WTA). W przypadku wygrania dwóch meczów przez Radwańską i Linette - Polki mogą spotkać się ze sobą w meczu decydującym o awansie do turnieju głównego.

Japonka Kumiko Iijima (203 WTA) będzie z kolei rywalką Marty Domachowskiej.

Pech Gawrona

Najmniej szczęścia w losowaniu miał wielkoszlemowy debiutant - Marcin Gawron (288 ATP). Polak w pierwszym meczu zagra z rozstawionym z "trójką" Marselem Ilhanem (100 ATP). Turek z powodzeniem przeszedł w tym roku kwalifikacje do wielkoszlemowego French Open, gdzie dodatkowo w I rundzie turnieju głównego pokonał Niemca Tommy'ego Haasa.

Rywalem Jerzego Janowicza (141 ATP) będzie Holender Matwe Middelkoop (258 ATP). Zawodnicy grali ze sobą dwa lata temu i bez straty seta w hali w Marsylii wygrał Polak. Janowicz był bardzo bliski awansu do turnieju głównego na Wimbledonie, jednak przegrał w decydującej rundzie z Martinem Fischerem w pięciu setach.

We wtorek na nowojorskich kortach swoje pierwsze mecze rozegrają: Urszula Radwańska, Magda Linette i Jerzy Janowicz. Domachowska i Gawron rozpoczną rywalizację od środy.