Wimbledon

 • Eksperci wskazują faworyta Wimbledonu. 'Psychicznie jest solidny jak skała'
 • Kiedy pierwszy mecz Huberta Hurkacza na Wimbledonie? Gdzie oglądać?

  Kiedy pierwszy mecz Huberta Hurkacza na Wimbledonie? Gdzie oglądać?

  W poniedziałek Hubert Hurkacz (10. ATP) rozpocznie rywalizację podczas tegorocznego Wimbledonu. Pierwszym przeciwnikiem Polaka będzie Alejandro Davidovich Fokina (38. ATP). Odpowiadamy kiedy wrocławianin pojawi się na korcie i gdzie będzie można obejrzeć spotkanie z jego udziałem.

 • Świątek wygra Wimbledon? Angelique Kerber odpowiada. Dwa zdania

  Świątek wygra Wimbledon? Angelique Kerber odpowiada. Dwa zdania

  Tegoroczna edycja Wimbledonu startuje już w poniedziałek 27 czerwca. Absolutną faworytką do zwycięstwa jest Iga Świątek (1. WTA). Jednak zdaniem Angelique Kerber (19. WTA) są zawodniczki, które mogą pokrzyżować plany Polce. - Jest tak wiele dobrych zawodniczek na trawie, które mogą tu wygrać - powiedziała Niemka przed startem imprezy.

 • Magdalena Fręch podekscytowana debiutem w Wimbledonie. 'Wyjątkowy'
 • Iga Świątek może zarobić krocie za zwycięstwo w Wimbledonie. Rekordowa pula
 • Organizatorzy Wimbledonu pomogą Ukrainie. Ważna deklaracja

  Organizatorzy Wimbledonu pomogą Ukrainie. Ważna deklaracja

  Tegoroczny Wimbledon startuje już 27 czerwca. Tuż przed startem imprezy organizatorzy zdecydowali się na piękny gest wobec dotkniętej wojną Ukrainy. Przekazali między innymi sporo gotówki organizacjom charytatywnym pomagającym temu kraju.

 • Z kim zagrają Polki na Wimbledonie? Łatwe zadanie dla Linette i Kawy

  Z kim zagrają Polki na Wimbledonie? Łatwe zadanie dla Linette i Kawy

  Za kilka dni początek Wimbledonu, w którym zagra pięć polskich tenisistek. Poznaliśmy przeciwniczki biało-czerwonych w pierwszej rundzie turnieju. Polki mają za sobą łatwe losowanie. W najlepszym położeniu poza Igą Świątek wydaje się być Magda Linette, która trafiła na 153. zawodniczkę rankingu.

 • Dziennikarz 'Reutersa' przestrzega Igę Świątek. 'Zupełnie inne wyzwanie'

  Dziennikarz "Reutersa" przestrzega Igę Świątek. "Zupełnie inne wyzwanie"

  Tegoroczny Wimbledon startuje już za kilka dni. Iga Świątek jest zdecydowaną faworytką turnieju pań. Polka od kilkunastu tygodni dominuje na korcie i jest obecnie w kapitalnej formie. Zdaniem zagranicznych dziennikarzy szanse Polki na triumf są jednak wyceniane zbyt wysoko. "Wimbledon stanowi zupełnie inne wyzwanie" - uważa Martyn Herman, dziennikarz "Reutersa".

 • Brytyjczycy wieszczą nową erę w historii Wimbledonu. Świątek w roli głównej

  Brytyjczycy wieszczą nową erę w historii Wimbledonu. Świątek w roli głównej

  Tegoroczny Wimbledon wystartuje za niespełna tydzień. W roli faworytów turnieju stawiani są bezdyskusyjnie Iga Świątek, a także Carlos Alcaraz. Brytyjscy dziennikarze zastanawiają się co przyniesie tegoroczona edycja turnieju - "Czy ten rok może oznaczać początek nowej ery na Wimbledonie?" - czytamy na portalu tennis365.com.

 • 'Czy ktoś zatrzyma Igę Świątek?' Brytyjczycy pokazują niepokojące dla Polki liczby

  "Czy ktoś zatrzyma Igę Świątek?" Brytyjczycy pokazują niepokojące dla Polki liczby

  Za tydzień rozpoczyna się Wimbledon. Iga Świątek jest w ostatnim czasie w kapitalnej dyspozycji i podczas rywalizacji w Londynie uchodzi za bezdyskusyjną faworytkę. "Czy ktoś może zatrzymać Świątek w takiej formie?" - zastanawiają się brytyjscy dziennikarze, którzy podali niepokojącą statystykę na temat procentu zwycięstw tenisistki na kortach trawiastych.