Man Utd - Europa 4:3 w meczu z okazji 50-lecia UE

Tomasz Kuszczak zagrał 45 minut w meczu Manchesteru United z zespołem gwiazd europejskiej piłki.

MU zwyciężył w pokazowym spotkaniu 4:3 (4:1), a rzutu karnego - stojąc oko w oko z Polakiem - nie wykorzystał Zlatan Ibrahimović, po którego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. Mecz rozegrano z okazji 50. urodzin Unii Europejskiej oraz takiej samej rocznicy pierwszego występu Manchesteru w europejskich pucharach. Dochód ze spotkania - ok. 1,5 mln funtów - przeznaczono na cel charytatywny.

W zespole gwiazd zabrakło największych gwiazd (m.in. Ronaldinho), ale zagrali Steven Gerrard, Andrea Pirlo, El Hadji Diouf i grający jeszcze niedawno w MU Henrik Larsson. Broniący w pierwszej połowie bramki Europy Santiago Canizares niespecjalnie się angażował w grę.

Manchester United - Europa XI 4:3 (4:1)

Bramki: dla Manchesteru - Wayne Rooney (6, 43), Wes Brown (9), Cristiano Ronaldo (35); dla Europy - Florent Malouda (23), El Hadji Diouf (52, 88-karny). Sędziował Markus Merks (Niemcy). Widzów: około 70 000.