Wyniki weekendu 26-27 marca

Formuła 1, el. Euro 2012, piłkarska I Liga, ligi NBA i NHL, turniej WTA w Miami - sprawdź najciekawsze wyniki weekendu 26-27 marca.
Formuła 1

Wyniki GP Australii: 1. S. Vettel (Niemcy/Red Bull-Renault) 1:29.30,259; 2. L. Hamilton (W.Brytania/McLaren-Mercedes) strata 22,297; 3. W. Pietrow (Rosja/Renault) 30,560; 4. F. Alonso (Hiszpania/Ferrari) 31,772; 5. M. Webber (Australia/Red Bull-Renault) 38,171; 6. J. Button (W.Brytania/McLaren-Mercedes) 54,304; 7. F. Massa (Brazylia/Ferrari) 1.25,186; 8. S. Buemi (Szwajcaria/Toro Rosso-Ferrari) 1 okr.; 9. A. Sutil (Niemcy/Force India-Mercedes) 1 okr.; 10. P. di Resta (W.Brytania/Force India-Mercedes) 1 okr.; 11. J. Alguersuari (Hiszpania/Toro Rosso-Ferrari) 1 okr.; 12. N. Heidfeld (Niemcy/Renault) 1 okr.; 13. J. Trulli (Włochy/Lotus-Renault) 2 okr.; 14. J. d'Ambrosio (Belgia/Virgin-Cosworth) 4 okr. Nie ukończyli: M. Schumacher (Niemcy/Mercedes GP), N. Rosberg (Niemcy/Mercedes), R. Barrichello (Brazylia/Williams-Cosworth), H. Kovalainen (Finlandia/Lotus-Cosworth), T. Glock (Niemcy/Marusia Virgin-Cosworth). Nie wystartowali z powodu zbyt wolnej jazdy w kwalifikacjach: V. Liuzzi (Włochy/Hispania RT-Cosworth), N. Karthikeyan (Indie/Hispania RT-Cosworth). Zdyskwalifikowani z powodu niedozwolonej konstrukcji samochodu: S. Perez (Meksyk/Sauber-Ferrari), K. Kobayashi (Japonia/Sauber-Ferrari).

Klasyfikacja generalna kierowców (po 1 z 19 wyścigów): 1. Vettel 25 pkt, 2. Hamilton 18, 3. Pietrow 15, 4. Alonso 12, 5. Webber 10, 6. Button 8, 7. Perez 6, 8. Kobayashi 4, 9. Massa 2, 10. Buemi 1. Klasyfikacja konstruktorów: 1. Red Bull 35 pkt, 2. McLaren 26, 3. Lotus 15, 4. Ferrari 14, 5. Sauber 10, 6. Toro Rosso 1.

Następny wyścig: Grand Prix Malezji - 10 kwietnia na torze Sepang pod Kuala Lumpur.

HOKEJ

NHL. Sobota. Boston Bruins - New York Rangers 0:1; Los Angeles Kings - Colorado Avalanche 4:0; Detroit Red Wings - Toronto Maple Leafs 4:2; Carolina Hurricanes - Tampa Bay Lightning 2:4; Montreal Canadiens - Washington Capitals 0:2; Buffalo Sabres - New Jersey Devils 2:0; New York Islanders - Philadelphia Flyers 1:4; Nashville Predators - Dallas Stars 4:2; Minnesota Wild - St. Louis Blues 3:6; Chicago Blackhawks - Anaheim Ducks 1:2; Phoenix Coyotes - San Jose Sharks 1:4; Edmonton Oilers - Calgary Flames 4:5 (po karnych).

KOLARSTWO

6. etap Dookoła Katalonii, Tarragona - Mollet del Valles (195 km): 1. Samuel Dumoulin (Francja/Cofidis) - 2:33.55; 2. Rigoberto Uran (Kolumbia/Sky); 3. Kenny De Haes (Belgia/Omega Pharma-Lotto); 4. Jose Joaquin Rojas (Hiszpania/Movistar); 5. Manuel Cardoso (Portugalia/RadioShack); 6. Aitor Galdos (Hiszpania/Caja Rural); 7. Michał Gołaś (Polska/Vacansoleil);... 43. Błażej Janiaczyk (Polska/CCC Polsat Polkowice); 45. Marek Rutkiewicz (Polska/CCC Polsat Polkowice); 66. Łukasz Bodnar (Polska/CCC Polsat Polkowice); 86. Sylwester Szmyd (Polska/Liquigas-Cannondale) ten sam czas; 100. Jose Mendes (Portugalia/CCC Polsat Polkowice) 1.39; 108. Jacek Morajko (Polska/CCC Polsat Polkowice) 2.57; 126. Adrian Honkisz (Polska/CCC Polsat Polkowice); ; 127. Maciej Paterski (Polska/Liquigas-Cannondale) ten sam czas; 153. Mariusz Witecki (Polska/CCC Polsat Polkowice) 4.33; Tomasz Marczyński (Polska/CCC Polsat Polkowice) nie ukończył.

Klasyfikacja końcowa: 1. Alberto Contador (Hiszpania/Saxo Bank) - 29:24.42; 2. Michele Scarponi (Włochy/Lampre-ISD) 23 s; 3. Daniel Martin (Irlandia/Garmin-Cervelo) 35; 4. Chris Horner (USA/Radioshack) ten sam czas; 5. Rigoberto Uran (Kolumbia/Sky) 38; 6. Xavier Tondo (Hiszpania/Movistar) ten sam czas;... 35. Mendes 3.49; 71. Szmyd 12.00; 74. Gołaś 14.42; 106. Bodnar 25.20; 117. Paterski 28.17; 118. Honkisz ten sam czas; 123. Rutkiewicz 29.44; 125. Janiaczyk 30.04; 133. Morajko 32.51; 145. Witecki 37.14/

KOSZYKÓWKA

NBA. Piątek. Indiana Pacers - Sacramento Kings 93:110; Orlando Magic - New Jersey Nets 95:85; Cleveland Cavaliers - Detroit Pistons 97:91; Miami Heat - Philadelphia 76ers 111:99; New York Knicks - Milwaukee Bucks 96:102; Boston Celtics - Charlotte Bobcats 81:83; Chicago Bulls - Memphis Grizzlies 99:96; Oklahoma City - Minnesota Timberwolves 111:103; Denver Nuggets - Washington Wizards 114:94; Phoenix Suns - New Orleans Hornets 100:106; Portland Trail Blazers - San Antonio Spurs 98:96; Golden State Warriors - Toronto Raptors 138:100; Los Angeles Lakers - Los Angeles Clippers 112:104; Sobota. Charlotte Bobcats - New York Knicks 114:106; Atlanta Hawks - New Jersey Nets 98:87; Detroit Pistons - Indiana Pacers 100:88; Milwaukee Bucks - Chicago Bulls 87:95; Utah Jazz - Dallas Mavericks 77:94; Los Angeles Clippers - Toronto Raptors 94:90;

Piłka nożna - eliminacje Euro 2012

Grupa A

Austria - Belgia 0:2 (0:1): Witsel (6., 50.); Niemcy - Kazachstan 4:0 (3:0): Klose (3., 88.), Müller (25., 43.)

1. Niemcy51517-1
2. Belgia5 710-8
3. Austria4 7 9-6
4. Turcja4 6 6-6
5. Azerbejdżan3 3 2-9
6. Kazachstan50 0-14
Następne mecze (wtorek, 29 marca): Turcja - Austria, Belgia - Azerbejdżan.

Grupa B

Armenia - Rosja 0:0; Andora - Słowacja 0:1 (0:1): Sebo (21.); Irlandia - Macedonia 2:1 (2:1): McGeady (2.), Keane (21.) - Trickowski (45.).

1. Słowacja 5105-4
2. Rosja 5106-3
3. Irlandia 5109-6
4. Armenia 5 89-4
5. Macedonia 5 45-6
6. Andora 5 01-12
Następne mecze (4 czerwca): Słowacja - Andora, Macedonia - Irlandia, Rosja - Armenia.

Grupa C

Serbia - Irlandia Płn. 2:1 (0:1): Pantelić (65.), Tosić (74.) - McAuley (40.); Słowenia - Włochy 0:1 (0:0): Motta (73.).

1.Włochy51311-1
2.Słowenia5 77-4
3.Serbia5 77-8
4.Estonia4 66-5
5.Irlandia Płn.4 53-3
6.Wyspy Owcze5 13-16
Następne mecze (wtorek, 29 marca): Estonia - Serbia, Irlandia Płn. - Słowenia.

Grupa D

Luksemburg - Francja 0:2 (0:1): Mexes (28.), Gourcuff (72.); Albania - Białoruś 1:0 (0:0): Salihi (62.); Bośnia i Hercegowina - Rumunia 2:1 (0:1): Ibisević (63.), Dzeko (83.) - Marica (29.).

1. Francja 5128-1
2. Białoruś 5 83-1
3. Albania 5 84-4
4. Bośnia i Hercegowina 4 76-4
5. Rumunia 4 22-5
6. Luksemburg5 10-8
Następne mecze (wtorek, 29 marca): Rumunia - Luksemburg.

Grupa E

Węgry - Holandia 0:4 (0:2): van der Vaart (8.), Afellay (45.), Kuyt (54.), van Persie (62.)

1.Holandia51516-2
2.Węgry5 912-8
3.Szwecja3 69-4
4.Mołdawia4 65-3
5.Finlandia4 310-6
6.San Marino5 00-29
Następne mecze (wtorek, 29 marca): Szwecja - Mołdawia, Holandia - Węgry.

Grupa F

Malta - Grecja 0:1 (0:0): Torosidis (90.); Izrael - Łotwa 2:1 (1:0): Barda (16.), Kayal (81.) - Gorkss (62.); Gruzja - Chorwacja 1:0 (0:0): Kobiaszwili (90.).

1. Grecja 5115-2
2. Chorwacja 5108-2
3. Gruzja 5 94-2
4. Izrael 5 77-6
5. Łotwa 5 44-7
6. Malta 5 01-10
Następne mecze (wtorek, 29 marca): Izrael - Gruzja.

Grupa G

Bułgaria - Szwajcaria 0:0; Walia - Anglia 0:2 (0:2): Lampard (7. - karny), Bent (15.).

1. Anglia 4109-1
2. Czarnogóra 4103-0
3. Szwajcaria 4 45-5
4. Bułgaria 4 41-5
5. Walia 4 01-8
Następne mecze (4 czerwca): Anglia - Szwajcaria, Czarnogóra - Bułgaria.

Grupa H

Norwegia - Dania 1:1 (0:1): Huseklepp (81.) - Rommedahl (27.); Cypr - Islandia 0:0.

1. Norwegia 4106-3
2. Portugalia 4 710-7
3. Dania4 75-4
4. Cypr 4 25-8
5. Islandia 4 12-6
Następne mecze (4 czerwca): Portugalia - Norwegia, Islandia - Dania.

Grupa I

Hiszpania - Czechy 2:1 (0:1): Plasil (29.) - Villa (69., 73. - karny)

1.Hiszpania41212-4
2.Czechy4 64-3
3.Szkocja4 44-5
4.Litwa3 42-3
5.Liechtenstein3 01-8
Następne mecze (wtorek, 29 marca): Czechy - Lichtenstein, Litwa - Hiszpania.

W tabelach kolejno: mecze, punkty, bilans bramek. Zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca awansują bezpośrednio na Euro 2012. Pozostałe drużyny z drugich miejsc zagrają w barażach.

PIŁKA NOŻNA

21. kolejka I ligi: ŁKS Łódź - Warta Poznań 0:0; Górnik Polkowice - GKP Gorzów Wlkp. 1:0 (0:0): Tumicz (53.); GKS Katowice - Bogdanka Łęczna 4:2 (1:2): Piechniak (26.), Karwan (64.), Olkowski (76., 82.) - Milosevski (10.), Ricardinho (30.); Pogoń Szczecin - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:0): Frączczak (56.) - Aleksander (76.); KSZO Ostrowiec - Piast Gliwice 1:0 (0:0): Bzdęga (90.); Odra Wodzisław - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (0:0): Stolpa (65.) - Kołodziej (72., 78.); Flota Świnoujście - Dolcan Ząbki 0:1 (0:0): Stańczyk (90. - karny); Termalica Bruk-Bet Nieciecza - MKS Kluczbork 4:1 (2:1): Cios (12.), Prokop (16. - karny), Szałęga (83.), Szczoczarz (88.) - Copik (29. - karny); Kolejarz Stróże - Ruch Radzionków 0:1 (0:0): Świątek (85.)

1.ŁKS214634-19
2.Podbeskidzie214637-13
3.Piast214135-15
4.Flota213636-26
5.Ruch203427-19
6.Sandecja213122-20
7.Górnik213120-20
8.Bogdanka212922-27
9.GKS212730-35
10.MKS202424-23
11.Warta212423-32
12.Odra212418-27
13.GKP212421-29
14.Pogoń212125-30
15.Termalica212222-28
16.KSZO212015-21
17.Kolejarz212012-25
18.Dolcan211614-28
PIŁKA RĘCZNA

Ekstraklasa kobiet. Mecze o utrzymanie: AZS AWF Sport Concept Wrocław - Latocha Sambor Tczew 42:24 (20:11), KPR Jelenia Góra - Zgoda Ruda Śląska 10:0 walkower.

9. AZS AWF2418576-621
10. KPR2416664-742
11. Zgoda247319-463
12. Sambor244534-807
21. kolejka ekstraklasy piłkarzy ręcznych: Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 28:32 (17:12); Chrobry Głogów - Reflex Miedź Legnica 26:21 (12:9); Piotrkowianin Piotrków Tryb. - SPR BRW Stal Mielec 25:37 (12:18); GSPR Gorzów Wlkp. - Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn 30:42 (14:19); Nielba Wągrowiec - Vive Targi Kielce 20:37 (10:16); Orlen Wisła Płock - Zagłębie Lubin 36:24 (18:13).

1.Vive Targi Kielce2142781-538
2.Orlen Wisła Płock2140681-522
3.MMTS Kwidzyn2124605-603
4.SPR BRW Stal Mielec2121672-660
5.Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn2121611-633
6.Azoty Puławy2119595-621
7.Nielba Wągrowiec2118595-635
8.Chrobry Głogów2118597-641
9.Zagłębie Lubin2116658-674
10.Reflex Miedź Legnica2114532-608
11.Piotrkowianin Piotrków Tryb.2110554-636
12.GSPR Gorzów Wlkp.219604-714
TENIS

Turniej WTA w Miami. Trzecia runda: Caroline Wozniacki (Dania, 1) - Daniela Hantuchova (Słowacja, 29) 6-1 7-6(7); Samantha Stosur (Australia, 4) - Lucie Safarova (Czechy, 30) 6:0, 7:6 (7-1); Jelena Jankovic (Serbia, 6) - Klara Zakopalova (Czechy, 32) 7:5, 6:1; Shuai Peng (Chiny) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 11) 6:3, 6:1; Maria Szarapowa (Rosja, 16) - Sabine Lisicki (Niemcy) 6:2, 6:0; Andrea Petkovic (Niemcy, 21) - Iveta Benesova (Czechy) 6:0, 6:3; Alexandra Dulgheru (Rumunia, 26) - Johanna Larsson (Szwecja) 6:2, 6:1; Anabel Medina-Garrigues (Hiszpania) - Jelena Wiesnina (Rosja) 6:3, 6:4

Turniej ATP w Miami: Druga runda: Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Kei Nishikori (Japonia) 6:4, 6:4; Roger Federer (Szwajcaria, 3) - Radek Stepanek (Czechy) 6:3, 6:3; Tomas Berdych (Czechy, 7) - Ruben Ramirez-Hidalgo (Hiszpania) 6:1, 6:7 (4-7), 6:0; Pablo Cuevas (Urugwaj) - Andy Roddick (USA, 8) 6:4, 7:6 (7-4); Philipp Petzschner (Niemcy) - Juergen Melzer (Austria, 10) 6:3, 6:4; Nicolas Almagro (Hiszpania, 11) - Frederico Gil (Portugalia) 6:4, 3:6, 6:2; Michaił Jużny (Rosja, 13) - Lu Yen-Hsun (Tajwan) 6:1, 6:0; Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 15) - Tejmuraz Gabaszwili (Rosja) 6:3, 6:7 (3-7), 6:3; Janko Tipsarevic (Serbia) - Marin Cilic (Chorwacja, 18) 6:3, 7:6 (7-4); Florian Mayer (Niemcy) - Albert Montanes (Hiszpania, 20) 6:4, 3:1 - krecz Hiszpana; Oleksandr Dołgopołow Jr. (Ukraina, 21) - Andreas Seppi (Włochy) 6:1, 5:3 - krecz Włocha; Olivier Rochus (Belgia) - Marcos Baghdatis (Cypr, 22) 6:2, 4:6, 6:4; Gilles Simon (Francja, 25) - Rainer Schuettler (Niemcy) 6:4, 6:3; Feliciano Lopez (Hiszpania) - Juan Ignacio Chela (Argentyna, 26) 7:6 (7-3), 3:6, 6:4; Carlos Berlocq (Argentyna) - Ernests Gulbis (Łotwa, 28) 6:1, 2:6, 6:4; Juan Monaco (Argentyna, 32) - Sergij Stachowski (Ukraina) 6:4, 6:7 (2-7), 6:4