PŚ w skokach. Planica: Druga seria odwołana. Stoch zwycięski, Małysz trzeci!

Niesamowite, cudowne zakończenie kariery Adama Małysza! Ostatni konkurs skoków narciarskich w tym sezonie został zakończony po pierwszej serii. Wygrał Kamil Stoch, Adam Małysz trzeci. Mistrz z Wisły zakończył sezon i karierę na trzecim miejscu klasyfikacji generalnej PŚ! Kilku kolegów Małysza - m.in. jego wielki rywal z igrzysk Simon Ammann uczciło okazję zapuszczeniem lub doprawieniem sobie wąsów...

Już od początku konkursu wiadomo było, że będą problemy z jego rozegraniem. Zawody rozpoczęły się z dziesięciominutowym opóźnieniem. Potem co chwilę jury przerywała serię czekając aż osłabią się podmuchy wiatru.

Na belce zasiadło 30 zawodników. Jeden, Stephan Hocke, zrezygnował ze startu. Warunki powietrzne były loteryjne. Między najlepszymi a najgorszymi zawodnikami różnica w długości lotu wynosiła ponad sto metrów. Najbliżej wylądował Matti Hautamaeki - 119 metrów.

Pierwszy skok ponad dwustumetrowy oddał reprezentant gospodarzy Robert Kranjec. Słoweniec skoczył 224,5 metra. Dało mu to ostatecznie drugie miejsce.

W bardzo trudnych warunkach Adam Małysz skoczył aż 216 metrów. Skaczący tuż przed nim Tom Hilde osiągnął tylko 172 metry.

Słabo spisał się Andreas Kofler z którym Małysz walczył o trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. Austriak skoczył tylko 163,5 metra i zajął 23. miejsce. Dzięki temu Polak wskoczył na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Bardzo dobrze spisał się Kamil Stoch. Zwycięzca konkursów z Zakopanego i Klingenthal skoczył 215,5 metra. Dzięki dobrym notom wyprzedził Kranjca i wygrał trzeci konkurs w karierze.

Stefan Hula wylądował na 134 metrze co dało mu 27. pozycję.

Dzięki dobrym miejscom Stocha i Małysza Polska wyprzedziła Niemcy w Pucharze Narodów i ostatecznie zajęła trzecie miejsce!