Najważniejsze wyniki weekendu 8-9 stycznia 2011

Sporty zimowe, ligi NBA i NHL, piłka ręczna, tenis - sprawdź wyniki weekendu.
BIATLON

PŚ w Oberhofie. Mężczyźni - bieg na 15 km ze startu wspólnego. 1. T. Boe (Norwegia) 39.51,3 (2 rundy karne); 2. E. H. Svendsen (Norwegia) strata 2,4 (3); 3. I. Czerezow (Rosja) 4,1 (2); 4. M. Fourcade (Francja) 14,3 (2); 5. M. Greis (Niemcy) 19,1 (3); 6. A. Makowiejew (Rosja) 24,1 (2).

Klasyfikacja PŚ: 1. Boe 449 pkt; 2. Svendsen 394; 3. O. E. Bjoerndalen (Norwegia) 304; 4. Greis 271; 5. S. Siedniew (Ukraina) 235; 6. Fourcade 235;...24. T. Sikora (Polska) 138; 80. Ł. Szczurek (Polska) 4.

Kobiety - bieg na 12 km ze startu wspólnego: 1. H. Ekholm (Szwecja) 39.22,9 (0 rund karnych); 2. A. Henkel (Niemcy) strata 1,6 (2); 3. S. Sliepcowa (Rosja) 5,2 (0); 4. M. L. Brunet (Francja) 20,3 (1); 5. A. K. Aafedt Flatland (Norwegia) 26,7 (1); 6. W. Semierenko (Ukraina) 27,1 (1); ... 27. A. Cyl (Polska) 4.22,8 (7).

Klasyfikacja PŚ: 1. K. Maekaeraeinen (Finlandia) 425 pkt, 2. Ekholm 381, 3. Brunet 324, 4. A. C. Zidek (Szwecja) 320, 5. D. Domraczewa (Białoruś) 302; 6. Henkel 292, ... 23. Cyl (Polska) 159, 48. P. Bobak (Polska) 27, 49. M. Hojnisz (Polska) 27, 51. M. Gwizdoń (Polska) 25, 55. W. Nowakowska-Ziemniak (Polska) 21.

BIEGI NARCIARSKIE

Tour de Ski w Val di Fieme. Kobiety. Bieg ze startu wspólnego na 10 km techniką klasyczną: 1. J. Kowalczyk (Polska) 30.27,6; 2. T. Johaug (Norwegia) strata 6,3; 3. M. Longa (Włochy) 55,7; 4. M. Elden (Norwegia) 1.01,4; 5. A. K. Saarinen (Finlandia) 1.14,0; 6. A. Follis (Włochy) 1.20,8; 7. M. Kristoffersen (Norwegia) 1.25,1; 8. K. Zeller (Niemcy) 1.28,1; 9. P. Majdic (Słowenia) 1.32,0; 10. I. Flugstad Oestberg (Norwegia) 1.33,3;...32. P. Maciuszek (Polska) 4.09,2. Bieg na 9 km techniką dowolną: 1. T. Johaug (Norwegia) 33.14,4; 2. M. Elden (Norwegia) strata 1.00,4; 3. M. Kristoffersen (Norwegia) 1.53,9; 4. J. Kowalczyk (Polska) 1.59,3;...24. P. Maciuszek (Polska) 3.55,1.

Klasyfikacja końcowa Tour de Ski: 1. J. Kowalczyk (Polska) 2:47.31,0; 2. T. Johaug (Norwegia) strata 1.21,5; 3. M. Longa (Włochy) 2.40,7; 4. A. Follis (Włochy) 3.19,9; 5. C. Kalla (Szwecja) 4.27,7; 6. P. Majdic (Słowenia) 4.52,6; 7. M. Kristoffersen (Norwegia) 5.09,0; 8. K. Lahteenmaki (Finlandia) 5.15,2; 9. M. Elden (Norweiga) 5.25,6; 10. A. Jacobsen (Norwegia) 5.57,9;...26. P. Maciuszek (Polska) 14.46,3.

Klasyfikacja PŚ: 1. J. Kowalczyk (Polska) 1271 pkt; 2. A. Follis (Włochy) 904; 3. M. Longa (Włochy) 819; 4. M. Bjoergen (Norwegia) 760; 5. C. Kalla (Szwecja) 735; 6. P. Majdic (Słowenia) 725; 7. T. Johaug (Norwegia) 612; 8. A. Haag (Szwecja) 498; 9. K. Lahteenmaki (Finlandia) 493; 10. A. Jacobsen (Norwegia) 470;...68. P. Maciuszek (Polska) 17.

Mężczyźni. Bieg ze startu wspólnego na 20 km techniką klasyczną: 1. P. Northug (Norwegia) 57.17,2; 2. D. Cologna (Szwajcaria) strata 1,8; 3. D. Kershaw (Kanada) 2,2; 4. M. Jaks (Czechy) 2,6; 5. A. Harvey (Kanada) 2,9; 6. R. Clara (Włochy) 3,7; 7. J. Filbrich (Niemcy) 3,9; 8. C. Perl (Szwajcaria) 4,5; 9. A. Soedergren (Szwecja) 4,7;10. D. Rickardsson (Szwecja) 5,1;...30. M. Michałek (Polska) 3.14,8; 33. M. Kreczmer (Polska) 3.34,2. Bieg na 9 km techniką dowolną: 1. L. Bauer (Czechy) 30.28,3; 2. R. Clara (Włochy) strata 32,4; 3. C. Perl (Szwajcaria) 33,8;...25. M. Michałek (Polska) 2.06,1; 34. M. Kreczmer (Polska) 3.40,7.

Klasyfikacja końcowa Tour de Ski: 1. D. Cologna (Szwajcaria) 4:28.02,0; 2. P. Northug (Norwegia) strata 27,3; 3. L. Bauer (Czechy) 1.44,1; 4. C. Perl (Szwajcaria) 1.58,2; 5. R. Clara (Włochy) 2.06,5; 6. J. Gaillard (Francja) 2.27,5; 7. D. Kershaw (Kanada) 2.31,7; 8. M. Jaks (Czechy) 2.39,9; 9. D. Rickardsson (Szwecja) 3.00,2; 10. A. Harvey (Kanada) 3.09,2;...31. M. Kreczmer (Polska) 18.18,5; 33. M. Michałek (Polska) 20.40,5.

Klasyfikacja PŚ: 1. D. Cologna (Szwajcaria) 1197 pkt; 2. P. Northug (Norwegia) 706; 3. A. Legkow (Rosja) 651; 4. D. Kershaw (Kanada) 618; 5. M. Hellner (Szwecja) 617; 6. D. Rickardsson (Szwecja) 568; 7. L. Bauer (Czechy) 562; 8. M. Jaks (Czechy) 497; 9. A. Harvey (Kanada) 413; 10. C. Perl (Szwajcaria) 403;...108. M. Michałek (Polska) 7; 120. M. Kreczmer (Polska) 3.

HOKEJ

NHL. Piątek. Atlanta Thrashers - Toronto Maple Leafs 3:9; Florida Panthers - Carolina Hurricanes 3:5; Chicago Blackhawks - Ottawa Senators 3:2 (po karnych); Dallas Stars - New York Rangers 2:3 (po karnych); Calgary Flames - Detroit Red Wings 4:5 (po karnych); Anaheim Ducks - Columbus Blue Jackets 6:0; Vancouver Canucks - Edmonton Oilers 6:1.

Sobota. Philadelphia Flyers - New Jersey Devils 2:1; Colorado Avalanche - New York Islanders 3:4 (po dogrywce); Montreal Canadiens - Boston Bruins 3:2 (po dogrywce); Ottawa Senators - Tampa Bay Lightning 1:2; Pittsburgh Penguins - Minnesota Wild 0:4; St. Louis Blues - New York Rangers 1:2; Phoenix Coyotes - Buffalo Sabres 1:2 (po dogrywce); San Jose Sharks - Nashville Predators 1:2; Washington Capitals - Florida Panthers 3:2; Los Angeles Kings - Columbus Blue Jackets 6:4; Vancouver Canucks - Detroit Red Wings 1:2 (po karnych).

Polska Liga Hokejowa - 27. kolejka: KTH Krynica - Comarch Cracovia Kraków 1:3 (0:2, 0:1, 1:0), Akuna Naprzód Janów - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 4:6 (2:4, 0:1, 2:1), JKH GKS Jastrzębie - Stoczniowiec Gdańsk 7:2 (1:0, 3:1, 3:1), Ciarko KH Sanok - GKS Tychy 4:6 (1:1, 1:3, 2:2), Aksam Unia Oświęcim - MMKS Podhale Nowy Targ 6:1 (2:0, 2:0, 2:1).

drużynameczepunktybramki
1. Cracovia2657123-61
2. Unia2756115-65
3. Tychy2656105-63
4. Jastrzębie2749122-76
5. Ciarko2746108-92
6. Podhale273587-123
7. Stoczniowiec273392-117
8. Zagłębie273192-119
9. Krynica272192-148
10. Naprzód251570-142
KOLARSTWO PRZEŁAJOWE

Mistrzostwa Polski w Gościęcinie. Mężczyźni - elita: 1. M. Gil (POM Strzelce Krajeńskie) 1:01.50; 2. M. Cichosz (Legia Felt 1928) strata 11 s; 3. A. Kaiser (Shimano Polska) 4.16; 4. M. Galiński (JBG 2 Professional MTB Team) 9.48; 5. S. Pituch (Shimano Polska) 1 runda; 6. M. Tylek (LKS Iskra Głogoczów) 1 runda. Młodzieżowcy: 1. M. Konwa (Shimano Polska) 52.36; 2. K. Gradek (GKS Cartusia Kartuzy) strata 4.43; 3. A. Bartkiewicz (MGKLS Ziemia Brzeska Passau) 5.52. Juniorzy: 1. W. Szyniec (POM Strzelce Krajeńskie) 46.56; 2. K. Wókowicz (POM Strzelce Krajeńskie) strata 0.49; 3. P. Samol (GK Merida Gliwice) 1.27.

Kobiety - elita: 1. D. Warczyk (Start Tomaszów Maz.) 41.57; 2. M. Wasiuk (LUKK Prim Szyłak Karmelek Ełk) strata 0.52; 3. M. Pyrgies (GK Merida Gliwice) 1.26. Juniorki: 1. M. Turoboś (LKK Luks Sławno) 45.55; 2. M. Ziółkowska (LKK Luks Sławno) strata 0.53; 3. K. Wilkos (FML Poltino Azalia Brzóza) 1.45.

KOMBINACJA NORWESKA

PŚ w Schonach. 1. F. Gottwald (Austria) 24.38,4 (13. w skoku); 2. M. Stecher (Austria) strata 15,6 (6.); 3. B. Gruber (Austria) 16,2 (2.); 4. J. Schmid (Norwegia) 23,1 (7.); 5. A. Watabe (Japonia) 31,4 (15.); 6. J. Rydzek (Niemcy) 33,6 (11.);...46. A. Cieślar (Polska) 2.54,8 (30.); 50. T. Pochwała (Polska) 3.06,3 (46.); 61. P. Słowiok (Polska) 4.11,5 (59.).

Klasyfikacja Pucharu Świata: 1. M. Stecher (Austria) 466 pkt; 2. J. Lamy Chappuis (Francja) 459; 3. M. Kokslien (Norwegia) 387; 4. F. Gottwald (Austria) 360; 4. E. Frenzel (Niemcy) 309; 6. T. Edelmann (Niemcy) 261;...47. T. Pochwała (Polska) 5.

KOSZYKÓWKA

NBA. Piątek. Indiana Pacers - San Antonio Spurs 87:90; Philadelphia 76ers - Chicago Bulls 105:99; Washington Wizards - New Jersey Nets 97:77; Boston Celtics - Toronto Raptors 122:102; Orlando Magic - Houston Rockets 110:95; Memphis Grizzlies - Utah Jazz 110:99; Minnesota Timberwolves - Portland Trail Blazers 98:108; Milwaukee Bucks - Miami Heat 95:101 (po dogr.); Phoenix Suns - New York Knicks 96:121; Golden State Warriors - Cleveland Cavaliers 116:98; Los Angeles Lakers - New Orleans Hornets 101:97.

Sobota. Atlanta Hawks - Indiana Pacers 108:93; Charlotte Bobcats - Washington Wizards 104:89; Chicago Bulls - Boston Celtics 90:79; Dallas Mavericks - Orlando Magic 107:117; Detroit Pistons - Philadelphia 76ers 112:109 (po dogrywce); Houston Rockets - Utah Jazz 99:103 (po dogrywce); New Jersey Nets - Milwaukee Bucks 92:115; Oklahoma City Thunder - Memphis Grizzlies 109:100.

Tabele NBA

Tauron Basket Liga - 13. kolejka: PBG Basket Poznań - Polpharma Starogard Gd. 76:85, Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec 65:69, Polonia Warszawa - Asseco Prokom Gdynia 40:63, Siarka Tarnobrzeg - Zastal Zielona Góra 93:84, Trefl Sopot - Kotwica Kołobrzeg 87:78. Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin - w poniedziałek.

zespółbilansprocent zwycięstwpunkty
1. Czarni10-283,3996-926
2. Prokom7-277,7684-604
3. Turów8-466,6979-919
4. Trefl8-561,51015-940
5. Polpharma7-653,81058-1016
6. Zastal6-746,1975-1006
7. Polonia6-746,1907-959
8. AZS5-645,0877-940
9. Anwil5-741,6931-916
10. PBG5-838,4978-1004
11. Kotwica3-925,0943-987
12. Siarka3-1023,0970-1096
Ford Germaz Ekstraklasa - 17. kolejka: INEA AZS Poznań - Widzew Łódź 48:84 Kwarty: 15:21, 12:17, 9:16, 12:30; Wisła Can-Pack Kraków - Odra Brzeg 77:43 Kwarty: 24:9, 17:14, 15:8, 21:12; Energa Toruń - Super Pol Tęcza Leszno 102:76 Kwarty: 22:19, 27:20, 31:17, 22:20; KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - PTS Lider Pruszków 73:49. Kwarty: 19:16, 19:10, 14:12, 21:11.

Lotos Gdynia - Artego Bydgoszcz - w poniedziałek. CCC Polkowice - Utex ROW Rybnik przełożono 9 lutego.

drużynabilansprocent zwycięstwpunkty
1. Wisła14-193,31115-857
2. CCC13-286,61028-802
3. KSSSE13-381,51188-902
4. Energa10-662,51186-1055
5. Lider10-758,8954-972
6. Lotos8-753,31117-961
7. Artego8-753,31074-1111
8. Tęcza7-943,71115-1153
9. Widzew7-943,71044-1087
10. INEA4-1225,01000-1175
11. ROW2-1214,2828-1027
12. ŁKS2-1313,3927-1133
13. Odra2-1313,3862-1203
NARCIARSTWO ALPEJSKIE

Puchar Świata w Zauchensee. Zjazd. 1. Lindsey Vonn (USA) 1.46,39; 2. Anja Paerson (Szwecja) 1.46,82; 3. Anna Fenninger (Austria) 1.47,37; 4. Maria Riesch (Niemcy) 1.47,44; 5. Andrea Fischbacher (Austria) 1.47,57; 6. Lara Gut (Szwajcaria) 1.47,60; Supergigant. 1. Lara Gut (Szwajcaria) 1.12,82; 2. Lindsey Vonn (USA) 1.13,35; 3. Dominique Gisin (Szwajcaria) 1.13,54; 4. Elisabeth Goergl (Austria) 1.13,73; 5. Nicole Hosp (Austria) 1.14,13; 6. Maria Riesch (Niemcy) 1.14,15.

Klasyfikacja generalna PŚ: 1. Maria Riesch (Niemcy) 923 pkt; 2. Lindsey Vonn (USA) 827; 3. Elisabeth Goergl (Austria) 565; 4. Tanja Poutiainen (Finlandia) 480; 4. Tina Maze (Słowenia) 480; 6. Marlies Schild (Austria) 431.

Puchar Świata w Adelboden. Gigant: 1. Aksel Lund Svindal (Norwegia) 2.25,28 (1.13,99/1.11,29); 1. Cyprien Richard (Francja) 2.25,28 (1.14,79/1.10,49); 3. Thomas Fanara (Francja) 2.25,48 (1.13,82/1.11,66); 4. Benjamin Raich (Austria) 2.25,50 (1.13,80/1.11,70); 5. Ivica Kostelic (Chorwacja) 2.25,52 (1.14,75/1.10,77); 6. Kjetil Jansrud (Norwegia) 2.25,60 (1.14,08/1.11,52). Slalom: 1. Ivica Kostelic (Chorwacja) 1.50,90 (55,24/55,66); 2. Marcel Hirscher (Austria) 1.51,16 (56,02/55,14); 3. Reinfried Herbst (Austria) 1.52,19 (57,68/54,51); 4. Mario Matt (Austria) 1.52,45 (58,07/54,38); 5. Michael Janyk (Kanada) 1.52,50 (56,74/55,76); 6. Felix Neureuther (Niemcy) 1.52,65 (57,09/55,56).

Klasyfikacja generalna PŚ: 1. Ivica Kostelic (Chorwacja) 504 pkt; 2. Aksel Lund Svindal (Norwegia) 435; 3. Silvan Zurbriggen (Szwajcaria) 421; 4. Michael Walchhofer (Austria) 409; 5. Ted Ligety (USA) 379; 6. Benjamin Raich (Austria) 344.

PIŁKA RĘCZNA

13. kolejka PGNiG Superligi piłkarek ręcznych. KGHM METRACO Zagłębie Lubin - KU AZS Politechnika Koszalińska 34:25 (17:17); Latocha Sambor Tczew - Ruch Chorzów 27:34 (13:14); Piotrcovia Piotrków Tryb. - KPR Jelenia Góra 34:22 (16:12); Vistal Łączpol Gdynia - AZS AWF Sport Concept Wrocław 35:22 (15:12), Start Elbląg - SPR Lublin 25:23 (10:14).

Zgoda Ruda Śląska - KSS Kielce nie odbył się, Zgoda wycofała się z rozgrywek.

drużynameczepunktybramki
1. Zagłębie1325407-324
2. Łączpol1322409-295
3. SPR1319406-355
4. Piotrcovia1318379-321
5. Start1316388-340
6. KU AZS1313352-354
7. Ruch1313349-357
8. KSS128325-370
9. Zgoda127319-343
10. AZS AWF137290-334
11. KPR136367-444
12. Sambor130296-450
RAJD DAKAR

7. etap. Samochody: 1. N. Al-Attiyah (Katar/Volkswagen) 2:40.57; 2. C. Sainz (Hiszpania/Volkswagen) strata 1.20; 3. G. De Villiers (RPA/Volkswagen) 2.56; ... 5. K. Hołowczyc (Polska/BMW) 17.00. Klasyfikacja po 7 etapach: 1. Sainz 23:21.58; 2. Al-Attiyah strata 1.22; 3. S. Peterhansel (Francja/BMW) 21.11; ... 5. Hołowczyc 1:28.59.

. Motocykle: 1. L. Contardo (Chile/Aprilia) 3:29.45; 2. C. Despres (Francja/KTM) strata 2.21; 3. M. Coma (Hiszpania/KTM) 3.45;... 23. J. Czachor (Polska/KTM) 41.45; 26. M. Dąbrowski (Polska/KTM) 46.19. Klasyfikacja po 7 etapach: 1. Coma 26:13.50; 2. Despres strata 7.24; 3. Contardo 18.27; ... 17. Czachor 2:59.39; 18. Dąbrowski 3:11.53.

Quady: 1. S. Halpern (Argentyna/Yamaha) 4:01.26; 2. Ł. Łaskawiec (Polska/Yamaha) strata 2.10; 3. J. Santamarina (Argentyna/Honda) 6.16. Klasyfikacja po 7 etapach: 1. T. Maffei (Argentyna/Yamaha) 31:44.45; 2. A. Patronelli (Argentyna/Yamaha) strata 3.03; 3. Halpern 26.45; ... 8. Łaskawiec 6:10.03.

SKOKI NARCIARSKIE

Puchar Świata w lotach w Harrachovie. Sobota. 1. M. Koch (Austria) 425,2 pkt (211,5/213,0 m); 2. T. Morgenstern (Austria) 421,9 (196,5/190,5); 3. A. Małysz (Polska) 416,6 (197,5/189,0); 4. R. Kranjec (Słowenia) 403,3 (209,0/189,0); 5. G. Schlierenzauer (Austria) 402,2 (205,0/189,5); 6. S. Ammann (Szwajcaria) 398,9 (190,0/188,0); 7. T. Hilde (Norwegia) 398,6 (189,0/189,0); 8. B. Einar Romoeren (Norwegia) 379,5 (207,5/160,5); 8.. S. Thurnbichler (Austria) 379,5 (210,0/184,5); 10. R. Koudelka (Czechy) 376,6 (190,5/184,5);...16. K. Stoch (Polska) 358,8 (186,5/175,5); 21. S. Hula (Polska) 335,0 (165,5/192,5); 33. J. Kot (Polska) 140,2 (154,5).

Niedziela. 1. T. Morgenstern (Austria) 414,5 pkt (211,5+193); 2. S. Ammann (Szwajcaria) 404,5 (215,5+197,5); 3. R. Koudelka (Czechy) 401,2 (208,5+211,0); 4. A. Małysz (Polska) 388,2 (201,0+183,5); 5. W. Loitzl (Austria) 386,0 (212,5+182,0); 6. R. Kranjec (Słowenia) 377,0 (196,0+186,0); 7. T. Hilde (Norwegia) 367,4 (193,0+191,0); 8. B. E. Romoeren (Norwegia) 365,6 (193,5+181,0); 9. M. Koch (Austria) 365,5 (197,5+164,5); 10. B. Sedlak (Czechy) 363,7 (192,0+183,0);...14. K. Stoch (Polska) 353,9 (193,5+180,5); 18. S. Hula (Polska) 322,3 (164,5+182,5); 34. J. Kot (Polska) 112,8 (135,5);

Klasyfikacja PŚ: 1. T. Morgenstern (Austria) 1083 pkt; 2. S. Ammann (Szwajcaria) 681; 3. A. Kofler (Austria) 621; 4. A. Małysz (Polska) 590; 5. M. Hautamaeki (Finlandia) 495; 6. T. Hilde (Norwegia) 458; 7. M. Koch (Austria) 378; 8. V. Larinto (Finlandia) 342; 9. W. Loitzl (Austria) 323; 10. J. Evensen (Norwegia) 281;...15. K. Stoch (Polska) 212; 33. S. Hula (Polska) 61; 57. M. Bachleda (Polska) 6.

TENIS

Turniej WTA w Sydney (pula nagród 618 tys. dol.). Kim Clijsters (Belgia, 3) - Alexandra Dulgheru (Rumunia) 6:1, 6:2; Swietłana Kuzniecowa (Rosja) - Jelena Dokic (Australia) 6:2, 6:2.

Turniej ATP w Sydney(pula nagród 422 tys. dol). Eliminacje. Łukasz Kubot - Słoweńca Grega Zemlja (Słowenia) 6:3, 6:4;Łukasz Kubot - Peter Luczak (Australia) 6:2, 7:5; Bernard Tomic (Australia) - Łukasz Kubot (Polska, 5) 6:3, 6:2. Michał Przysiężny - Carsten Ball (Australia) 7:6 (7-5), 6:7 (5-7), 7:6 (7-1); Michał Przysiężny - Donald Young (USA) 6:1, 2:6, 6:3; Chris Guccione (Australia) - Michał Przysiężny (Polska) 6:2, 3:6, 7:6 (7-2).

Turniej ATP Brisbane (pula nagród 422 tys. dolarów). Półfinały: Andy Roddick (USA) - Kevin Anderson (RPA) 6:2, 4:6, 6:2; Robin Soderling (Szwecja, 1) - Radek Stepanek (Czechy) 6:3, 7:5. Finał: Robin Soderling (Szwecja, 1) - Andy Roddick (USA, 2) 6:3, 7:5.

Turniej WTA w Brisbane (pula nagród 220 tys. dolarów). Finał: Petra Kvitova (Czechy) - Andrea Petkovic (Niemcy) 6:1, 6:3. Finał debla: Alisa Klejbanowa, Anastazja Pawliuczenkowa (Rosja) - Klaudia Jans, Alicja Rosolska (Polska) 6:3, 7:5.

Turniej WTA w Auckland (pula nagród 220 tys. dolarów). Finał: Greta Arn (Węgry) - Yanina Wickmayer (Belgia, 2) 6:3, 6:3.

Turniej ATP w Madrasie (z pulą nagród 398 tys. dolarów). Półfinały: Xavier Malisse (Belgia, 7) - Janko Tipsarevic (Serbia, 6) 3:6, 6:3, 6:2; Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 3) - Tomas Berdych (Czechy, 1) 6:4, 6:1. Finał: Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 3) - Xavier Malisse (Belgia, 7) 7:5, 4:6, 6:1.

Puchar Hopmana. Finał. USA - Belgia 2:1: Bethanie Mattek-Sands - Justine Henin 6:7 (6-8), 3:6; John Isner - Ruben Bemelmans 6:3, 6:4; Mattek-Sands/Isner - Henin/Bemelmans 6:1, 6:3.

TENIS STOŁOWY

Superliga tenisistów stołowych - 10. kolejka : GLKS Wanzl Scania Nadarzyn - Condohotels Morliny Ostróda 1:3. M. Kusiński - S. Malicki 3:0 (12:10, 11:4, 11:8); Z. Grześlak - K. Szarmach 1:3 (7:11, 11:13, 11:9, 9:11); X. Rui - B. Szarmach 0:3 (6:11, 8:11, 6:11); M. Kusiński - K. Szarmach 0:3 (9:11, 8:11, 7:11).

drużynameczepunktysety
1. Bogoria91827-7
2. Olimpia-Unia91625-5
3. Gorzovia91422-16
4. Condohotels Morliny101221-21
5. AZS Politechnika91020-17
6. Drzonków9615-22
7. Pogoń9613-23
8. Wanzl Scania10415-26
9. Opoka9414-22
10. Silesia9212-22