Premier League. Chelsea ograła Manchester na Old Trafford. "The Blues" coraz bliżej Ligi Mistrzów

Drużyna Chelsea Londyn pokonała na Old Trafford Manchester United 1:0 w 35. kolejce Premier League. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Hiszpan Juan Mata.

Podopieczni Rafaela Beniteza przed spotkaniem mocno liczyli na zdobycie punktów. "The Blues" bowiem cały czas walczą o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów. Niedzielne zwycięstwo nad Manchesterem United solidnie poprawiło ich sytuację punktową, dając nawet nadzieję na wicemistrzostwo Anglii.

Arsenal robi krok w kierunku Ligi Mistrzów ?

Piłkarze obydwu drużyn nie forsowali tempa w tym meczu. Kibice na Old Trafford nie zobaczyli wielu akcji ofensywnych. Gra toczyła się głównie w środku pola i ciężko było wskazać stronę przeważającą. Emocje nadeszły jednak w końcówce.

Wynik meczu w 87 minucie otworzył Juan Mata. Hiszpan otrzymał dobre podanie od Oscara. Przyjął piłkę przed polem karnym i uderzył ją mocno po ziemi. Futbolówka po drodze do bramki odbiła się jeszcze od obrońcy Manchesteru United, co zmyliło bramkarza.

Emocje w końcowych minutach podgrzali obrońcy David Luiz i Rafael. Brazylijczycy bardzo nerwowo walczyli między sobą o piłkę. Starcie brutalnym faulem zakończył piłkarz Manchesteru United. Blisko całej sytuacji był sędzia liniowy, przez co Rafael został ukarany czerwoną kartką.

Chelsea Londyn po 35 spotkaniach zajmuje trzecią pozycję w tabeli, tracąc do drugiego Manchesteru City trzy punkty. "The Blues" po piętach cały czas depczą jednak Arsenal i Tottenham. Walka o miejsca premiowane grą w Lidze Mistrzów najprawdopodobniej rozstrzygnie się dopiero w ostatniej kolejce.