Bartosz Rabenda / PoBandzie

 • Żyto: Skazywano nas na walkę o utrzymanie, a walczyliśmy o coś innego

  Żyto: Skazywano nas na walkę o utrzymanie, a walczyliśmy o coś innego

  Piotra Żyto w sezonie 2021 czeka kolejne trudne zadanie. Opiekun RM Solar Falubazu Zielona Góra znów będzie chciał udowodnić, że z zespołu skazywanego na walkę o utrzymanie można zrobić drużynę walczącą o zwycięstwa z każdym rywalem. W wywiadzie szkoleniowiec zielonogórzan mówi o zmianach u Patryka Dudka, opowiada o nadziejach związanych z nowymi zawodnikami Falubazu, a także zdradza plan żółto-biało-zielonych na przygotowania do kolejnych rozgrywek.

 • 'Najgorsza była chyba ta ciągła niepewność. Dowiedzieliśmy się, że nie jedziemy'

  "Najgorsza była chyba ta ciągła niepewność. Dowiedzieliśmy się, że nie jedziemy"

  Sezon 2020 był bardzo zmienny dla Adriana Miedzińskiego. Z jednej strony 35-latek prezentował niezłą formę w barwach eWinner Apatora Toruń w eWinner 1. Lidze, a z drugiej notował słabe występy w ekstraligowym PGG ROW-ie Rybnik. W wywiadzie wychowanek Aniołów mówi o trudnościach związanych z odnalezieniem się w roli gościa, opowiada o gorszej końcówce rozgrywek i podkreśla, że zrobi wszystko by znaleźć się w składzie Tomasza Bajerskiego.

 • Te liczby robią wrażenie. Bartosz Zmarzlik pokazał, ile sprzętu zjeździł w sezonie

  Te liczby robią wrażenie. Bartosz Zmarzlik pokazał, ile sprzętu zjeździł w sezonie

  Bartosz Zmarzlik w sezonie 2020 dołożył do swojej kolekcji kolejne ważne medale polskich i światowych imprez. 25-latek m.in. drugi raz z rzędu został mistrzem świata, wywalczył srebro w PGE Ekstralidze z Moje Bermudy Stali Gorzów, a także stanął na drugim stopniu podium indywidualnych mistrzostw Polski. Te wszystkie sukcesy nie byłyby oczywiście możliwe bez doskonałego sprzętu. Za pomocą grafiki w mediach społecznościowych grupy Orlen, kiniczanin pokazał ilu poszczególnych części motocykli użył w tym roku.

 • Żużel wróci na Wyspy? Premiership pod znakiem zapytania. Jest jednak nadzieja

  Żużel wróci na Wyspy? Premiership pod znakiem zapytania. Jest jednak nadzieja

  Brytyjska Premiership w sezonie 2020 ucierpiała z powodu pandemii koronawirusa. Kilka tygodni temu informowano, że rozgrywki w sezonie 2021 również stoją pod wielkim znakiem zapytania. Rob Godfrey - szef brytyjskiego żużla ma odmienne zdanie na ten temat. Wierzy, że w przyszłym roku zobaczymy ściganie na Wyspach.

 • Betard Sparty Wrocław chce walczyć o złoto. Po to były te transfery
 • Motor Lublin przebudował skład. 'Wiem, że wiele osób kręci nosami na Krzyśka Buczkowskiego'
 • Maksym Drabik ostro o walce Najmana z Don Kasjo. 'Toksyczny wstyd'

  Maksym Drabik ostro o walce Najmana z Don Kasjo. "Toksyczny wstyd"

  Jednym z najczęściej poruszanych tematów w środowisku sportowym jest walka Marcina Najmana z Kasjuszem Życińskim. Pojedynek, ze względu na skandaliczne zachowanie częstochowskiego pięściarza, zakończył się dyskwalifikacją i zwycięstwem Życińskiego. Widowisko krótko i dosadnie skomentował również Maksym Drabik.

 • 'Nie musiałem słuchać diagnozy lekarza. Czułem, co się stało'
 • 'Bundesligi nie da się pojechać bez publiczności. To nie ma sensu'
 • Protasiewicz: Po meczu z Motorem wróciliśmy do pokojów później. Emerytura? Wciąż jestem w stanie wygrywać

  Protasiewicz: Po meczu z Motorem wróciliśmy do pokojów później. Emerytura? Wciąż jestem w stanie wygrywać

  Piotr Protasiewicz to żywa legenda żużla. 45-latek w tym roku odjechał swój 29. sezon w Drużynowych Mistrzostwach Polski i pokazywał, że wciąż jest w stanie skutecznie rywalizować z najlepszymi żużlowcami na świecie. Kapitan RM Solar Falubazu Zielona Góra był trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny i szczególnie w pierwszej części rozgrywek sprawiał wiele radości kibicom ekipy z południa województwa lubuskiego. W obszernym wywiadzie reprezentant klubu spod znaku Myszki Miki podsumował niedawno zakończone rozgrywki, opowiedział o kulisach kluczowej batalii o fazę play-off oraz ocenił ruchy transferowe zielonogórzan przed kolejnymi rozgrywkami.

 • Ponad 400 dni bez meczu u siebie. Żużel w Pile się odrodzi? Pojawiła się nadzieja