Łukasz Jachimiak

Autor tekstów o skokach narciarskich, lekkoatletyce, siatkówce, tenisie, piłce ręcznej, kolarstwie, piłce nożnej, kajakarstwie, wioślarstwie, żeglarstwie, a ostatnio również o gimnastyce.

Korespondent Sport.pl na wielu zawodach światowej rangi w różnych dyscyplinach. W ostatnich latach były to m.in.- lekkoatletyczne MŚ Doha 2019 i ME Berlin 2018- MŚ siatkarzy Bułgaria/Włochy 2018 i ME siatkarek Polska/Turcja- MŚ w narciarstwie klasycznym Seefeld 2019 oraz Turnieje Czterech Skoczni i konkursy Pucharu Świata w skokachPracę w roli korespondenta zaczynał od towarzyszenia piłkarskiej kadrze Leo Beenhakkera najpierw w drodze na Euro 2008, a później na turnieju w Austrii i Szwajcarii. Wtedy pisał dla dziennika Metro. Przed Sport.pl - dla którego pracuje od 2011 roku - współpracował m.in. ze SportowymiFaktami i Gazetą Wyborczą.Autor tekstów o skokach narciarskich, lekkoatletyce, siatkówce, tenisie, piłce ręcznej, kolarstwie, piłce nożnej, kajakarstwie, wioślarstwie, żeglarstwie, a ostatnio również o gimnastyce. Najchętniej rozmawia z ludźmi sportu, żeby zapytać ich o wszystko, co uważa za interesujące i co - jego zdaniem - chcieliby wiedzieć czytelnicy.

Łukasz Jachimiak
 • Polka jest najszybsza na świecie! Celuje w złoto, a już prawie porzuciła sport dla psychiatrii

  Polka jest najszybsza na świecie! Celuje w złoto, a już prawie porzuciła sport dla psychiatrii

  Jako Katarzyna Wilk trzy razy była na igrzyskach olimpijskich i nie wypływała poza eliminacje. Teraz ma nie tylko amerykańskie nazwisko - Wasick - ale też nastawienie. Czy na igrzyskach w Tokio Polka z Las Vegas może zdobyć złoto, a nawet pobić rekord świata? W tym roku jest najszybsza na świecie, niedawno osiągnęła szósty wynik w historii na 50 metrów kraulem. Jak to zrobiła?

 • Podwójne podium Polaków jak za Horngachera. A Murańka, Stękała i Wąsek nie gorsi niż Stoch
 • Polscy skoczkowie zrobili coś, czego nie było za kadencji Stefana Horngachera. A to dopiero początek sezonu!
 • "Byłem pewny zwycięstwa. Standard ograłaby połowa ekstraklasy". Legenda Lecha rozczarowana

  "Byłem pewny zwycięstwa. Standard ograłaby połowa ekstraklasy". Legenda Lecha rozczarowana

  - Chyba trochę za bardzo piłkarze Lecha uwierzyli w to, że są naprawdę dobrzy - mówi Piotr Reiss. W czwartek wicemistrzowie Polski przegrali na wyjeździe ze Standardem Liege w czwartej kolejce Ligi Europy. Lech ma już tylko teoretyczne szanse na wyjście z grupy. - Standard tak wyglądał, że połowa zespołów z ekstraklasy by go ograła - twierdzi jedna z legend "Kolejorza".

 • Austriaccy skoczkowie zakażeni. Sami zrezygnowali z naszego hotelu. "To dobra wiadomość dla innych"

  Austriaccy skoczkowie zakażeni. Sami zrezygnowali z naszego hotelu. "To dobra wiadomość dla innych"

  - Austriacy nie skorzystali w Wiśle z zakwaterowania dla ekip w Hotelu Gołębiewski. To dobra wiadomość dla wszystkich innych drużyn - mówi Sport.pl szefowa PŚ w skokach w Wiśle, Agnieszka Baczkowska. Już po pierwszym weekendzie nowego sezonu Austriacy musieli wymienić cały skład. - Covid mają trener Andreas Widhoelzl oraz Gregor Schlierenzauer i Philipp Aschenwald. Oby zdążyli wrócić na mistrzostwa świata w lotach - mówi nam Andreas Goldberger, kiedyś mistrz skoków, a teraz ekspert austriackiej telewizji ORF.

 • Przywiązali Małysza do klamki, potem do kaloryfera. "Zażądałem od Hofera ponownego badania"

  Przywiązali Małysza do klamki, potem do kaloryfera. "Zażądałem od Hofera ponownego badania"

  - Wieczorem Adama zaczęliśmy naciągać. Myśmy go wiązali do klamki, potem do kaloryfera. Złapaliśmy go za ręce i ciągnęliśmy. Za nogi i ciągnęliśmy. Po wszystkim położyliśmy Adama spać - mówi Apoloniusz Tajner. Dokładnie 20 lat temu Adam Małysz w dobę urósł o 1,7 cm. I już nie musiał ciąć swoich nart piłką do żelaza. Wkrótce po wydarzeniach z Kuopio zaczęła się małyszomania.

 • Już był bardziej kelnerem. Teraz jest największym wygranym wśród Polaków

  Już był bardziej kelnerem. Teraz jest największym wygranym wśród Polaków

  Czekał na to prawie pięć lat. Andrzej Stękała znów z punktami Pucharu Świata. W niedzielę w Wiśle zajął 19. miejsce. Już był bardziej kelnerem niż skoczkiem. Nadal pracuje w restauracji, ale ostatnio rzadko. - Przez pandemię w listopadzie byłem w pracy tylko raz. Moim skokom wyszło to na dobre - mówi trzeci najwyżej sklasyfikowany Polak we właśnie rozpoczętym sezonie.

 • Kibic z drzewa nagle ryknął do Kamila Stocha po fatalnym skoku. "Słyszałem te okrzyki z lasu"
 • Piotr Żyła obawia się podróży do Finlandii. "Możemy popłynąć"

  Piotr Żyła obawia się podróży do Finlandii. "Możemy popłynąć"

  - Różnie może być, kurde, na tym promie. Możemy popłynąć - żartuje Piotr Żyła, mówiąc o podróży do Finlandii. Polscy skoczkowie wyruszą we wtorek. Czeka ich osiem godzin jazdy autami, 30 godzin na promie i znów osiem godzin w samochodach. Żyła jedzie do Kuusamo jako najwyżej sklasyfikowany Polak po pierwszym weekendzie Pucharu Świata 2020/2021. W niedzielę w Wiśle wiślanin był piąty.

 • Dawid Kubacki tłumaczy: Przez trzy godziny nie mogłem wstać. Łupnęło
 • Rząd zamyka stoki, Apoloniusz Tajner reaguje. "Mamy porozumienie"

  Rząd zamyka stoki, Apoloniusz Tajner reaguje. "Mamy porozumienie"

  - Skoro branże turystyczna i hotelarska są zamknięte, to wydaje się oczywiste, że będzie to też dotyczyć wyciągów narciarskich - powiedział w "Gościu Wydarzeń" w Polsacie wicepremier Jarosław Gowin. Co na to prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner?

 • Blanik: Przyszło wezwanie, że mam przeprosić. Po odpowiedzi mojego prawnika sprawa się skończyła [PATOGIMNASTYKA]
 • Piotr Żyła znów odlatuje. "Jakby ktoś podszedł, to mógłby w zęby dostać"
 • 8+30+8: Doleżal wyjaśnia, dlaczego Polacy nie polecą do Finlandii. Tak będzie wyglądać podróż
 • Blanik był trenerem kadry. Po godzinach badał brzydką twarz PZG [PATOGIMNASTYKA]
 • Cudowne dziecko polskich skoków dorosło wreszcie do sukcesów w drużynie? Czekamy 13 lat

  Cudowne dziecko polskich skoków dorosło wreszcie do sukcesów w drużynie? Czekamy 13 lat

  Wraca po pięciu latach. Do drużyny. A czy może jeszcze wrócić do bycia taką nadzieją polskich skoków, jaką był, gdy chodził do podstawówki? - Teraz jest inaczej z głową. Mentalnie mnie puściło - mówi Klemens Murańka. Jeśli puściło na dobre, to w sobotę w Wiśle powinien pomóc naszej drużynie wygrać pierwszy konkurs sezonu 2020/2021. Relacja na żywo na Sport.pl od godz. 16.

 • Zsumowaliśmy wyniki skoczków, jakby to była drużynówka. Które miejsce Polski?
 • Rok temu twarz rozbił tu Piotr Żyła. Tym razem wszyscy są zachwyceni

  Rok temu twarz rozbił tu Piotr Żyła. Tym razem wszyscy są zachwyceni

  Aż 192 skoki i ani jednego upadku. Czy to na pewno Wisła? Ta, w której rok temu twarz rozbił Piotr Żyła, w której Amerykanin Dean zwichnął obojczyk, a Norwegowie wyglądali, jakby nie potrafili jeździć na nartach? Tak, to Wisła. W wersji - jak mówią kontrolerzy z FIS - perfekcyjnej. - Możemy dziękować organizatorom i cieszyć się ze skakania - mówi Kamil Stoch, najlepszy skoczek pierwszego dnia nowego sezonu.

 • Wisła nie testuje na COVID. Kubacki musi szczególnie uważać. "Łudzę się"

  Wisła nie testuje na COVID. Kubacki musi szczególnie uważać. "Łudzę się"

  - Gdybym chciał uniknąć ryzyka, to musiałbym w ogóle nie wracać do domu, nie być ani trochę z żoną w końcówce ciąży i ani trochę nie uczestniczyć w pierwszych dniach życia córki - mówi Dawid Kubacki. W piątek w Wiśle start nowego, pandemicznego sezonu Pucharu Świata. Nasz najlepszy skoczek ostatniej zimy chce i osiągnąć sukces, i realizować się w roli ojca.

 • Legenda apeluje do Roberta Lewandowskiego. "O takich rzeczach się dyskutuje"

  Legenda apeluje do Roberta Lewandowskiego. "O takich rzeczach się dyskutuje"

  Włodzimierz Lubański, legenda polskiej piłki, apeluje do Roberta Lewandowskiego. - W podbramkowej sytuacji trzeba z trenerem porozmawiać. Na wszystkie tematy. O treningu, o tym jak wolny czas spędzać, trzeba zapytać na przykład: "Jak by pan widział najlepiej, żebyśmy grali?". O takich rzeczach się dyskutuje. Trener decyduje, ale zawodnik, kapitan, powinien przekazać jakieś drobne uwagi - mówi Sport.pl.