Łukasz Jachimiak

Autor tekstów o skokach narciarskich, lekkoatletyce, siatkówce, tenisie, piłce ręcznej, kolarstwie, piłce nożnej, kajakarstwie, wioślarstwie, żeglarstwie, a ostatnio również o gimnastyce.

Korespondent Sport.pl na wielu zawodach światowej rangi w różnych dyscyplinach. W ostatnich latach były to m.in.- lekkoatletyczne MŚ Doha 2019 i ME Berlin 2018- MŚ siatkarzy Bułgaria/Włochy 2018 i ME siatkarek Polska/Turcja- MŚ w narciarstwie klasycznym Seefeld 2019 oraz Turnieje Czterech Skoczni i konkursy Pucharu Świata w skokachPracę w roli korespondenta zaczynał od towarzyszenia piłkarskiej kadrze Leo Beenhakkera najpierw w drodze na Euro 2008, a później na turnieju w Austrii i Szwajcarii. Wtedy pisał dla dziennika Metro. Przed Sport.pl - dla którego pracuje od 2011 roku - współpracował m.in. ze SportowymiFaktami i Gazetą Wyborczą.Autor tekstów o skokach narciarskich, lekkoatletyce, siatkówce, tenisie, piłce ręcznej, kolarstwie, piłce nożnej, kajakarstwie, wioślarstwie, żeglarstwie, a ostatnio również o gimnastyce. Najchętniej rozmawia z ludźmi sportu, żeby zapytać ich o wszystko, co uważa za interesujące i co - jego zdaniem - chcieliby wiedzieć czytelnicy.

Łukasz Jachimiak
 • Stoch poprawił kluczowy element. "Sędziowie zachwyceni. Chylę przed nim za to czoła"

  Stoch poprawił kluczowy element. "Sędziowie zachwyceni. Chylę przed nim za to czoła"

  Pierwszy skok świetny, drugi perfekcyjny - tak zaprezentował się Kamil Stoch w Innsbrucku. Nowy lider Turnieju Czterech Skoczni wygrał z aż 12-punktową przewagą nad drugim Anze Laniskiem. - Jeszcze dwa dni temu w Garmisch-Partenkirchen Kamil nie był idealny w kluczowym elemencie. Teraz to poprawił i dlatego wygrał tak wyraźnie - mówi nam trener Jan Szturc.

 • Żyła, Stoch i Kubacki są najstarsi. Jak to robią, że też najlepsi? "Doleżal mówił prawdę"
 • Co Stoch pokazywał po swoim pierwszym skoku? "Sprzed telewizora nie widać tak, jak z gniazda trenerskiego"
 • Polscy skoczkowie z trzecim najlepszym startem w historii! Rekord za kadencji Doleżala
 • Kamil Stoch wyrównał wynik Adama Małysza. Remis jest tylko w jednej statystyce
 • Syn miliardera całował Tajnera w rękę. "Ludzie byli pod ogromnym wrażeniem" [nieDawny Mistrz]

  Syn miliardera całował Tajnera w rękę. "Ludzie byli pod ogromnym wrażeniem" [nieDawny Mistrz]

  - W Willingen po skoku Adama na 151,5 metra RTL nas zaprosił do swojego pleksiglasowego studia. Kufle z piwem rzucane przez Niemców się o te szyby rozbijały - mówi Apoloniusz Tajner. Miesiąc wcześniej prowadzony przez niego Adam Małysz wygrał Turniej Czterech Skoczni z największą przewagą w historii. Wtedy Tajnera po rękach całował syn austriackiego miliardera, a Małysz płakał, bojąc się dopingowej wpadki. Wtedy zaczęła się wspaniała era polskich skoków, która trwa do dziś.

 • Kamil Stoch odpalił! Perfekcja jest blisko. "Zginął problem"

  Kamil Stoch odpalił! Perfekcja jest blisko. "Zginął problem"

  "Jest blisko" - odpowiada trener Michal Doleżal, gdy pytamy ile Kamilowi Stochowi brakuje jeszcze do optymalnej formy. We wtorek dwukrotny zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni zaczął 69. edycję tej imprezy od drugiego miejsca w Oberstdorfie. - Zniknął problem niskiego lotu - analizuje dla Sport.pl Piotr Fijas.

 • Znakomity trener wskazał dwóch Polaków w roli faworytów TCS. "Stoch wróci na szczyt"

  Znakomity trener wskazał dwóch Polaków w roli faworytów TCS. "Stoch wróci na szczyt"

  - Kamil Stoch leci równo, jakby był zawieszony na sznurku. Ale ląduje bardziej na dziesiątym niż na pierwszym miejscu. Na razie - mówi Werner Schuster. Znakomity trener, a obecnie ekspert Eurosportu, ocenia dla Sport.pl szanse Polaków w 69. Turnieju Czterech Skoczni. Pierwszy konkurs, w Oberstdorfie, we wtorek o godzinie 16.30. Relacja na żywo na Sport.pl.

 • Największa zagadka w polskiej kadrze. "Oby rozwalił rywali, a nie skocznię"

  Największa zagadka w polskiej kadrze. "Oby rozwalił rywali, a nie skocznię"

  - Nerwy były duże, ale jak puszczą, to chłopaki pójdą na full gaz - mówi Adam Małysz. Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni sprzed 20 lat nie ma wątpliwości, że pierwotnie niedopuszczeni do startu Polacy mimo ogromnego zamieszania w Oberstdorfie pokażą klasę. Konkurs we wtorek o godzinie 16.30. Relacja na żywo na Sport.pl

 • Oficjalnie: Polska zostanie przywrócona pod jednym warunkiem. Nowy plan dnia specjalnie pod Polaków
 • PZN stanowczo reaguje ws. konkursu w Oberstdorfie. "Niemcy nie będą mieli wyjścia"

  PZN stanowczo reaguje ws. konkursu w Oberstdorfie. "Niemcy nie będą mieli wyjścia"

  Nie będzie tradycyjnych par KO i na starcie konkursu stanie siedmiu Polaków, którzy nie skakali w kwalifikacjach? - Niemcy nie będą mieli wyjścia. Wiedzą, że jesteśmy gotowi wejść na drogę sądową - mówi Sport.pl Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN. Po kwalifikacjach w Oberstdorfie okazało się, że Klemens Murańka jednak ma negatywny wynik testu na covid! Wcześniej przez jego niejednoznacznie pozytywny test Polskę wykluczono z zawodów otwierających 69. Turniej Czterech Skoczni. Teraz całą naszą 16-osobową kadrę przetestowano po raz kolejny.

 • Miażdżąca ocena decyzji ws. niemieckich skoczków. "To niemożliwe. Skandal, nie do obrony"

  Miażdżąca ocena decyzji ws. niemieckich skoczków. "To niemożliwe. Skandal, nie do obrony"

  - Niemożliwe jest, żeby fizjoterapeuta nie miał kontaktu z kadrą. Zawsze jest potrzeba czy jakiegoś masażu, czy zabiegów manualnych, czy odnowy biologicznej. Nigdy nie jest tak, że przed startem fizjoterapeuta nie ma co robić - mówi Rafał Kot. Z byłym fizjoterapeutą polskiej kadry skoczków rozmawiamy o sytuacji niemieckiego fizjoterapeuty, który ma covid, ale - jak utrzymują Niemcy - przed konkursem w Oberstdorfie nie miał kontaktu z nikim z kadry i wobec tego, że wyjechał, skoczkowie zostali dopuszczeni do startu w pierwszych zawodach 69. Turnieju Czterech Skoczni.

 • "Rozmawiamy z zarządem FIS". Polacy chcą skakać w Oberstdorfie. "My oficjalnie nic nie wiemy"

  "Rozmawiamy z zarządem FIS". Polacy chcą skakać w Oberstdorfie. "My oficjalnie nic nie wiemy"

  "My oficjalnie nic nie wiemy. Jaja" - taką wiadomość otrzymaliśmy ze sztabu kadry polskich skoczków wykluczonych z walki o wygranie Turnieju Czterech Skoczni. Niemiecki sanepid wobec pozytywnego testu na covid Klemensa Murańki nie dopuścił do startu w Oberstdorfie całej, siedmioosobowej polskiej drużyny. Ale walczymy o zmianę tej decyzji! - Rozmawiamy z zarządem FIS - informuje Sport.pl Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN.

 • "Małysz powinien wygrać złoto igrzysk. Nigdy nie zapomnę jego błędu. Nie mogę go przeżyć" [nieDawny Mistrz]

  "Małysz powinien wygrać złoto igrzysk. Nigdy nie zapomnę jego błędu. Nie mogę go przeżyć" [nieDawny Mistrz]

  - Wzrost pasował, sylwetka też. Uznano, że się nadaję. Ale ja wtedy myślę tak: jak mnie wezmą do kompanii reprezentacyjnej, do Warszawy, na dwa lata, to będzie koniec ze skokami. Zaświtało mi, że muszę się bronić i na szczęście wpadłem na pomysł, jak się obronić - opowiada Piotr Fijas, który zamiast wojskowym został jedną z najważniejszych postaci w historii polskich skoków narciarskich.

 • Innowator polskiego sportu. "Pamiętam fakturę na 6400 zł. Robiła ogromne wrażenie" [nieDawny Mistrz]
 • Polskie skoki mają nowego bohatera! A Horngacher wyrzucił go z kadry. "Skakał z dużą rezerwą"
 • Kubacki i Stoch nie byli sobą, więc medal zaserwował nam kelner. "To nie złoto, ale powiedzcie mu, że nie ma się z czego cieszyć"
 • Polska będzie walczyć z Niemcami o złoto. "Jesteście mocniejsi od Norwegów"

  Polska będzie walczyć z Niemcami o złoto. "Jesteście mocniejsi od Norwegów"

  - Na Geigera mówimy w Niemczech "Karl od małych skoczni", a teraz zdobył złoto mistrzostw świata w lotach - cieszy się Matthias Bielek. - Na pewno możemy wygrać tytuł też w drużynówce. Stawiam, że o zwycięstwo Niemcy będą walczyć z Polską - dodaje komentator niemieckiego Eurosportu. - Ściskam kciuki za Andrzeja Stękałę - mówi nam z kolei Martin Schmitt. Konkurs w niedzielę o godz. 16. Relacja na żywo na Sport.pl, transmisja w Eurosporcie.

 • Wielki faworyt niedzielnej drużynówki. Horngacher miał rację. Najlepszy trener od czasów Pointnera

  Wielki faworyt niedzielnej drużynówki. Horngacher miał rację. Najlepszy trener od czasów Pointnera

  Niemcy pisali: Eisenbichler jak Aladyn. A prowadzący ich kadrę Austriak Stefan Horngacher mówił: Karl Geiger jest doskonałym lotnikiem. Debiutant został mistrzem świata w lotach. Tylko tego trofeum brakowało Horngacherowi, który jako trener wygrał już wszystko. W cztery lata. I na pewno się nie zatrzyma. Niemcy to faworyci niedzielnej drużynówki. Relacja na żywo na Sport.pl od 16.

 • Polska jest skazana na medal w Planicy. Wyniki nie zostawiają wątpliwości

  Polska jest skazana na medal w Planicy. Wyniki nie zostawiają wątpliwości

  Piotr Żyła siódmy, Kamil Stoch ósmy, Andrzej Stękała dziesiąty i Dawid Kubacki piętnasty - nieźle, ale nie o to chodziło. W indywidualnym konkursie MŚ w lotach w Planicy rządzili Niemcy Karl Geiger i Markus Eisenbichler oraz Norweg Halvor Egner Granerud, który ich rozdzielił. Czy w niedzielnej drużynówce włączymy się w podział łupów? Czwartek, piątek i sobota na Letalnicy pokazują, że na medal jesteśmy skazani.