Piotr Majchrzak

Pasjonat skoków narciarskich i futbolu. Od 2016 roku relacjonuje w Sport.pl najważniejsze zimowe imprezy, a Puchar Świata w skokach nie ma dla niego tajemnic. Obecnie współprowadzi również magazyn F1 Sport, a także Sekcję Piłkarską

Wychował się w Dąbrowie Górniczej, gdzie futbol sromotnie przegrywa z koszykówką i siatkówką, ale w promieniu 100 kilometrów można obejrzeć dużo dobrej piłki. W czasie Małyszomanii znalazł się na szczycie skoczni w Wiśle-Łabajowie i stwierdził, że to jest właśnie to. W Sport.pl od grudnia 2016 roku, gdzie trafił z Youtube'a, na którym prowadził swój autorski kanał o skokach narciarskich. W artykułach lubi odnaleźć połączenie strony stricte sportowej ze światem marketingu, mediów i polityki. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego i Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Współautor książki pt: Wybrane systemy współpracy międzynarodowej w zapewnieniu bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Przygotowuje również publikację naukową na temat zwalczania smogu w prawie europejskim i krajowym.

Piotr Majchrzak
 • Pogodowego armagedonu w Zakopanem nie będzie, ale z punktami za wiatr mogą dziać się cuda
 • Michał Doleżał wytłumaczył zagrywkę ze Stochem na drużynówkę. "Taki pomysł nam się nasunął"
 • Znamy dokładny powód dyskwalifikacji Piotra Żyły! Michal Doleżal tłumaczy problem
 • Doleżal odrzucił już dwie świetne oferty. PZN nie chce powtórzyć błędu z Horngacherem

  Doleżal odrzucił już dwie świetne oferty. PZN nie chce powtórzyć błędu z Horngacherem

  Sukcesy kadry Michala Doleżala sprawiły, że w mediach pojawia się coraz więcej informacji o ofertach, które w ostatnich latach odrzucał trener Polaków. Nikt nie chciałby powtórki z historii Stefana Horngachera, który po trzyletnim paśmie sukcesów odszedł do kadry rywali. Rozmowy ws. przedłużenia umowy Doleżala powinny zacząć się wiosną. Przed PZN jest jednak dość burzliwy okres związany z nadchodzącymi w przyszłym roku wyborami nowych władz.

 • Co musi się stać, żeby Stoch wygrał Puchar Świata? Musiałby pobić swój rekord!

  Co musi się stać, żeby Stoch wygrał Puchar Świata? Musiałby pobić swój rekord!

  Kamil Stoch w tym sezonie wygrał już trzy konkursy Pucharu Świata. Niestety, wydaje się, że Halvor Egner Granerud może być nie do dogonienia w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Konkurs w Zakopanem będzie jednym z kluczowych dla losów Kryształowej Kuli, bo jeśli Stoch znacząco nie zmniejszy straty do Norwega, to później musiałby się otrzeć o wyniki z dwóch najbardziej spektakularnych pogoni za Pucharem Świata w XXI wieku. Ba, musiałby także znacząco pobić swój rekord wieku, czyli najstarszego skoczka, który zdobył Kryształową Kulę.

 • Historyczny konkurs polskich skoczków. Sukcesu nie było, ale są kolejne rekordy

  Historyczny konkurs polskich skoczków. Sukcesu nie było, ale są kolejne rekordy

  Może i tym razem biało-czerwoni nie stanęli na podium Pucharu Świata w skokach, ale nasi skoczkowie poprawili kolejne swoje rekordy. Jeszcze nigdy nie mieliśmy siedmiu punktujących zawodników poza granicami naszego kraju. Rekordowa jest też liczba zawodników, którzy w tym sezonie wchodzili do dziesiątki zawodów.

 • Wpadka realizatora transmisji z Titisee-Neustadt. Kibice myśleli, że Stoch nie zdążył

  Wpadka realizatora transmisji z Titisee-Neustadt. Kibice myśleli, że Stoch nie zdążył

  Kamil Stoch tym razem nie zaliczy konkursu Pucharu Świata do udanych, bo jak sam przyznał, nie był w stanie wykrzesać z siebie więcej energii. Nie pomogły mu również warunki. Lekko ospały był również realizator transmisji, który zaliczył kilka drobnych wpadek, a tuż przed drugim skokiem Stocha część kibiców mogła pomyśleć, że Polak nie zdążył na belkę.

 • Pokerowa zagrywka Michała Doleżala! Okrojona kadra w Zakopanem. Jest ważniejszy cel
 • Znamy powody utykania Stękały. Fenomenalne loty nie pomagają. "Walczę z bólem"
 • Tylko raz w historii polskich skoków było lepiej. "Doleżal wprowadził eksperymentalne metody"
 • Niepokojący obrazek po kapitalnym skoku Stękały. Polak mocno to odczuł [WIDEO]
 • Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

  Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

  Niemcy nie wygrali Turnieju Czterech Skoczni od sezonu 2001/2002. W chwili, gdy Sven Hannawald jako pierwszy zwyciężył we wszystkich czterech konkursach tej imprezy, rzucił klątwę na swoich rodaków. - Gdy Stefan Horngacher przychodził do reprezentacji Niemiec to wszyscy eksperci, byli zawodnicy twierdzili, że jego celem numerem jeden. Tymczasem drugi rok z rzędu się nie udaje - mówi dziennikarz Sport.pl, Piotr Majchrzak.

 • Kamil Stoch nie może dołączyć do elitarnego grona. Sędziowie widzą mały problem
 • "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

  "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

  - Co tu dużo mówić, Kamil Stoch wygrał 69. Turniej Czterech Skoczni w wielkim stylu. Zrobił to tak, jak robił to w najlepszych latach swojej kariery. Rywale nie mieli absolutnie nic do powiedzenia - mówi Piotr Majchrzak. Dziennikarz Sport.pl chwali także Andrzeja Stękałę. - Stękała w TCS pokazał się ze znakomitej strony. Czekam na to, aż Andrzej stanie wkrótce na podium Pucharu Świata. Po rozmowach z trenerami jestem przekonany, że ten zawodnik jest w stanie to zrobić.

 • Polscy skoczkowie imponują formą. Ale najlepsze dopiero przed nami!

  Polscy skoczkowie imponują formą. Ale najlepsze dopiero przed nami!

  Kamil Stoch wygrał 69. Turniej Czterech Skoczni, ale Puchar Świata nie zwalnia tempa. Już w weekend czekają nas kolejne zawody, tym razem w Titisee-Neustadt. Wiele wskazuje na to, że w najbliższych tygodniach czekają nas znakomite weekendy ze skokami. Dlaczego? Przed nami rywalizacja na skoczniach, które bardzo pasują Polakom.

 • Kamil Stoch deklasuje rywali dzięki zmianie wprowadzonej przed TCS. Piorunujący efekt
 • Kamil Stoch drugim najstarszym zwycięzcą TCS w historii
 • Kubacki ma jedną przewagę nad Stochem. Najbardziej zdradliwe miejsce na skoczni w Bischofshofen
 • Największy wygrany sezonu w polskich skokach. Może być jak Kubacki i Stoch

  Największy wygrany sezonu w polskich skokach. Może być jak Kubacki i Stoch

  W wielkim finale 69. TCS o zwycięstwo będą walczyć głównie Kamil Stoch i Dawid Kubacki, ale ten sezon pokazuje, że blisko najlepszych skoczków jest także Andrzej Stękała. Wydaje się, że ten skoczek ma nawet potencjał na wygrywanie konkursów Pucharu Świata. Czego mu jeszcze brakuje? Zapytaliśmy o to asystenta głównego trenera polskiej kadry - Grzegorza Sobczyka. . Trener odnosi się również do słów Norwegów o szczęściu Polaków do wiatru.

 • Halvor Egner Granerud znów narzeka w norweskich mediach. Już znalazł wymówkę

  Halvor Egner Granerud znów narzeka w norweskich mediach. Już znalazł wymówkę

  Halvor Egner Granerud we wtorek w każdym skoku latał dalej niż Kamil Stoch, ale za każdym razem lądował dużo gorzej. W Bischofshofen Norweg ma dodatkowy problem związany ze słabo przygotowanym zeskokiem, a w obliczu jego problemów z telemarkiem może to być mała przewaga Polaków, którzy lepiej wykonują ten element. - Ten zeskok może naprawdę ukarać za błędy - narzeka Granerud.