Piotr Majchrzak

Pasjonat skoków narciarskich i futbolu. Od 2016 roku relacjonuje w Sport.pl najważniejsze zimowe imprezy, a Puchar Świata w skokach nie ma dla niego tajemnic. Obecnie współprowadzi również magazyn F1 Sport, a także Sekcję Piłkarską

Wychował się w Dąbrowie Górniczej, gdzie futbol sromotnie przegrywa z koszykówką i siatkówką, ale w promieniu 100 kilometrów można obejrzeć dużo dobrej piłki. W czasie Małyszomanii znalazł się na szczycie skoczni w Wiśle-Łabajowie i stwierdził, że to jest właśnie to. W Sport.pl od grudnia 2016 roku, gdzie trafił z Youtube'a, na którym prowadził swój autorski kanał o skokach narciarskich. W artykułach lubi odnaleźć połączenie strony stricte sportowej ze światem marketingu, mediów i polityki. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego i Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Współautor książki pt: Wybrane systemy współpracy międzynarodowej w zapewnieniu bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Przygotowuje również publikację naukową na temat zwalczania smogu w prawie europejskim i krajowym.

Piotr Majchrzak
 • Dawid Kubacki odpalił prawdziwą petardę. Sędziowie znów oceniali "na czuja"
 • Michal Doleżal może pobić niesamowity rekord Stefana Horngachera!

  Michal Doleżal może pobić niesamowity rekord Stefana Horngachera!

  Po Turnieju Czterech Skoczni pisano o Michale Doleżalu, że uczeń przerósł mistrza. Niedługo może się okazać, że będzie to niejako potwierdzone liczbami, bo kadra Czecha może pobić niesamowity rekord kadry Horngachera w liczbie miejsc na podium w sezonie. Dla Doleżala drugi rok pracy już jest lepszy niż pierwszy, a do końca sezonu pozostało jeszcze dużo czasu.

 • Świetna wiadomość dla Polaków przed kluczowymi konkursami! Dominacja Norwegów przerwana

  Świetna wiadomość dla Polaków przed kluczowymi konkursami! Dominacja Norwegów przerwana

  199 - tyle punktów polscy skoczkowie zdobyli w sobotnim konkursie w Klingenthal. Biało-czerwoni po czterech konkursach dominacji Norwegów wreszcie przerwali ich świetną passę w Pucharze Świata. Może to oznaczać, że mała styczniowa zadyszka jest już za nami, a Polacy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w walce o Puchar Narodów. Choć tu kluczowe będą konkursy drużynowe.

 • Dlaczego Doleżal nie dojechał do Klingenthal? "Myszy harcują, jak nie ma trenera"
 • Maciej Kot uratował Norwega tuż przed startem. Skoczek dziękuje Polakowi

  Maciej Kot uratował Norwega tuż przed startem. Skoczek dziękuje Polakowi

  Maciej Kot tuż przed Pucharem Kontynentalnym w Willingen pomógł norweskiemu skoczkowi Sondre Ringenowi pożyczając mu swoje zapasowe wiązania. Norwegowie mają ogromnego pecha, bo do Niemiec i Austrii nie przyleciał ich sprzęt, przez co ucierpiała m.in. największa gwiazda żeńskich skoków - Maren Lundby.

 • System punktów za wiatr w skokach zwariował. Słowa Graneruda dobitnie to potwierdziły. Wielka ułomność

  System punktów za wiatr w skokach zwariował. Słowa Graneruda dobitnie to potwierdziły. Wielka ułomność

  - Czułem, jakbym miał szczęście do warunków - mówił zwycięzca niedzielnego konkursu Halvor Egner Granerud. System rekompensat za wiatr uznał jednak, że skoczek szczęścia nie miał i przyznał mu dodatkowe punkty. To potwierdzenie tezy, że system działa, ale głównie wtedy, gdy nie wieje zbyt mocno. W innym razie - jak w Willingen - potrafi zwariować. I tak będzie zawsze.

 • To była antyreklama skoków! Dlaczego FIS tak ciągnął konkurs? Powód jest prozaiczny

  To była antyreklama skoków! Dlaczego FIS tak ciągnął konkurs? Powód jest prozaiczny

  Polscy skoczkowie mogą być zadowoleni z niezwykle loteryjnego i bardzo trudnego do oglądania konkursu w Willingen. Piotr Żyła był drugi, a Klemens Murańka czwarty, czym ustanowił swój nowy rekord w Pucharze Świata. Wielu kibiców mógło się jednak zastanawiać, dlaczego FIS przez dwie godziny ciągnął pierwszą serię, mimo że właściwie nie dało się tego oglądać.

 • Hyballa zgotował piekło piłkarzom Wisły Kraków. Niespodziewany ruch Fornalika

  Hyballa zgotował piekło piłkarzom Wisły Kraków. Niespodziewany ruch Fornalika

  Zimą Wisła Kraków postawiła na jedno poważne wzmocnienie. Nie był to żaden wielki transfer, a poprawa przygotowania fizycznego piłkarzy, bo jesienią Wisła wyglądała w tym elemencie najgorzej w lidze. Biała Gwiazda również przez brak sił straciła wiele punktów, choć gdyby wygrała wszystkie mecze, w których prowadziła, mogła być nawet liderem. Piłkarze Wisły twierdzą, że nigdy wcześniej nie trenowali tak mocno jak w styczniu, a Peter Hyballa chce by jego drużyna była maszyną do gegenpressingu.

 • Tuż przed skokiem Stocha można się było złapać za głowę. Nagła przemiana Polaka

  Tuż przed skokiem Stocha można się było złapać za głowę. Nagła przemiana Polaka

  Kamil Stoch szósty raz w tym sezonie stanął na podium Pucharu Świata. Było to najbardziej zaskakujące miejsce w ścisłej czołówce w tej edycji PŚ. W ostatnich tygodniach Polak wpadł w mały dołek formy, jeszcze w piątek długo mówił o frustrujących problemach, ale już w sobotę oddał trzy kapitalne skoki. Skąd się wzięła przemiana Polaka i czy potwierdzi to w kolejnych konkursach?

 • Renesans Polaków w Pucharze Świata! Takiej drugiej serii nie było od ponad roku!

  Renesans Polaków w Pucharze Świata! Takiej drugiej serii nie było od ponad roku!

  Po trzech indywidualnych konkursach przerwy Kamil Stoch wrócił na podium Pucharu Świata. Polscy skoczkowie w Willingen zdobyli łącznie prawie tyle samo punktów, co w dwóch ostatnich konkursach. A co może najważniejsze, każdy w drugiej serii pokazał się z lepszej strony. I wszyscy poprawili swoje miejsca, co często się nie zdarza.

 • Zamieszanie ws. turnieju Raw Air. Impreza może ominąć legendarną skocznię

  Zamieszanie ws. turnieju Raw Air. Impreza może ominąć legendarną skocznię

  Sytuacja z turniejem Raw Air zmienia się jak w kalejdoskopie! W zeszły piątek rząd informował o zielonym świetle dla rozegrania turnieju, a kilka dni później zamknięto granice kraju. Turniej kolejny raz stanął pod dużym znakiem zapytania. Coraz więcej wskazuje też na to, że jeśli do niego dojdzie, to impreza ominie legendarną skocznię Holmenkollen w Oslo.

 • Kapitalna forma Polaków w Willingen! Stękała wygrywa kwalifikacje! Rekord Murańki
 • Sygnał ostrzegawczy dla Doleżala. Problem polskich skoczków zaczął się dużo wcześniej

  Sygnał ostrzegawczy dla Doleżala. Problem polskich skoczków zaczął się dużo wcześniej

  Niedzielna dyspozycja polskich skoczków narciarskich może niepokoić. Adam Małysz i Michal Doleżal potwierdzają konieczność drobnych zmian w przygotowaniu startowym, bo w drugich konkursach brakuje nam mocy. Sprawdziliśmy i casus słabszej niedzieli to nie tylko przypadek ostatnich trzech tygodni, ale całego sezonu 2020/2021. W tym sezonie PŚ jeszcze nie zdarzyło się, by w niedzielę Polacy byli lepsi niż w sobotę.

 • Katastrofa Gregora Schlierenzauera. Znowu spada w przepaść

  Katastrofa Gregora Schlierenzauera. Znowu spada w przepaść

  Ta zima mogła być przełomem dla Gregora Schlierenzauera. Po połowie zimy legendarny Austriak może czuć, że znowu spada w przepaść. Przez lata mówił o dojrzewaniu, nauce przegrywania, ale sytuacja w Bischofshofen znów pokazała dawnego Gregora. Kiedyś wszyscy chcieli być jak Schlierenzauer, dziś sam twierdzi, że nie do końca nadaje się do skoków narciarskich. Jego historia może być przykładem dla młodych sportowców, niekoniecznie dobrym. Czy zaledwie 31-letni rekordzista Pucharu Świata może jeszcze wrócić na szczyt?

 • Niepokojące problemy Dawida Kubackiego. Wymowna reakcja Polaka po skoku

  Niepokojące problemy Dawida Kubackiego. Wymowna reakcja Polaka po skoku

  Dawid Kubacki nie jest skoczkiem, który przesadnie wybuchowo reaguje na swoje skoki, nawet gdy są one wyśmienite. W Lahti dał jednak upust złości po bardzo słabej próbie w drugiej serii. Takiego spadku w klasyfikacji konkursu względem pierwszej serii nie zaliczył nikt inny. Niepokoić może to, że Kubacki w niektórych skokach przypomina siebie sprzed lat, gdy nie był jeszcze skoczkiem ze światowej czołówki.

 • Najsłabszy konkurs Polaków w sezonie! "Od trzech tygodni jest coś nie tak"

  Najsłabszy konkurs Polaków w sezonie! "Od trzech tygodni jest coś nie tak"

  Niedzielny konkurs w Lahti może być dla Polaków rozczarowaniem. Nasi skoczkowie zaliczyli najgorszy konkurs w sezonie. Do Lahti jeszcze nie zdarzyło się, by naszego skoczka nie było w dziesiątce, ale taki konkurs musiał przyjść. Kolejny raz w ostatnim czasie Polacy świetnie wypadają w sobotę, ale w niedziele jest dużo gorzej. Michal Doleżal stwierdził, że będzie musiał się skonsultować w tej kwestii z Haraldem Pernitschem.

 • Niezwykła sytuacja w Lahti. Skoczkowie mają nietypowy problem na rozbiegu

  Niezwykła sytuacja w Lahti. Skoczkowie mają nietypowy problem na rozbiegu

  Kamil Stoch był wręcz zszokowany, że w sobotę w Lahti zbyt wcześnie wykonał odbicie. Jeśli jednak cofniemy się o rok, to polski skoczek mówił dokładnie to samo. Okazuje się, że to nie jest do końca wina polskiego skoczka, a Salpausselka w Lahti po prostu sprzyja zbyt wczesnym odbiciom. - Widzę, że ponad połowa odbić w Lahti jest wykonana zbyt wcześnie. Ta skocznia jest dość specyficzna - mówi nam Bine Norcić, trener kadry USA.

 • Niespodziewana zagrywka polskich skoczków w Lahti! Doleżal zadowolony z nowej broni
 • Alarm przed PŚ w Lahti! Przepadł dzień ważnych testów dla polskich skoczków

  Alarm przed PŚ w Lahti! Przepadł dzień ważnych testów dla polskich skoczków

  W piątek nie odbyła się ani jedna seria skoków w Lahti, a wszystko przez zbyt mocny wiatr i padający śnieg. Niestety, wiele wskazuje na to, że w sobotę wiatr również da się mocno we znaki. W rozmowie ze skijumping.pl Michal Doleżal przyznał, że jego kadra w piątkowych skokach chciała sprawdzić nowe buty, ale test trzeba nieco przesunąć.

 • Nagły zwrot w sprawie transferu Kamila Grosickiego! Oferta leży na stole